Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Večer remíz poslal dál jen Slavii

Fotbalisté Sparty doplatili v Poháru UEFA na děravou obranu, Baník litoval třikrát nastřeleného břevna

PRAHA Nechybělo mnoho, a úterní losování skupinové fáze Poháru UEFA mohli čeští fanoušci sledovat pouze jako nezaujatí pozorovatelé. Po třech remízách ve včerejších odvetách 1. kola jde z českých zástupců dál už jen Slavia. Sparta a ostravský Baník se s pohárovou scénou loučí.

Také slávisté se ale museli strachovat o postup ve Vaslui až do poslední minuty. Vždyť červenobílí svého soupeře ani jednou neporazili, ale při včerejší remíze 1:1 jim v pohárové matematice pomohl gól vstřelený na hřišti soupeře.

„Podařilo se nám to hlavní. Proto jsem spokojený,“ neohlížel se na vyrovnanost duelů kouč Slavie Karel Jarolím.

V Rumunsku nejdřív Slavia doháněla náskok domácích, kteří byli po většinu zápasu aktivnější a vedli po hlavičce Burdujana. Obávaní ligoví střelci Belaid a Necid se tentokrát neprosadili, o postupovou trefu se proto musel čtyři minuty po přestávce postarat obránce a kapitán týmu Erich Brabec.

Z narůstající kocoviny se musí léčit Sparta, které sice procitli střelci, ale současně opět drasticky selhala defenziva. Po divoké remíze 3:3 se mohlo radovat Dinamo Záhřeb. Večer na Letné byl zvlášť v první půli plný zvratů. Domácí prohrávali, pak během čtyř minut skóre obrátili, ale to samé předvedl i jejich soupeř. Sparťanská odpověď už znamenala pouze vyrovnání. Trenér Vítězslav Lavička po propadu v lize zažil další výrazné zklamání. „V postup jsme dlouho věřili, ale v součtu musíme uznat, že soupeř byl lepší,“ tvrdil po utkání.

Nejsympatičtější dojem za sebou zanechal ostravský Baník. Proti Spartaku v Moskvě nejdřív inkasoval v úvodu, pak ale přidal na aktivitě. Po vyrovnání Otepky dokázal soupeře přitlačit a hned třikrát orazítkovat břevno domácí branky. Naposledy ve čtvrté minutě nastavení, kdy se za postupovou vidinou hnal do útoku i brankář Vašek. „Jsem zklamaný z výsledku, ale spokojený s tím, co jsme tu dokázali předvést,“ konstatoval ostravský trenér Karel Večeřa.

Další informace na straně 22

Baroš opět gólový

Série obrozeného kanonýra pokračuje. Sedmý gól ve čtvrtém utkání v řadě zaznamenal za Galatasaray Istanbul český útočník Milan Baroš. Při včerejší výhře 2:1 v Poháru UEFA nad fotbalisty Bellinzony otevřel skóre proměněnou penaltou.

Vaslui 1 Slavia Praha 1

Branky: 22. Burdujan - 49. Brabec. Rozhodčí: Courtney - Shanks, McDowell (Sev. Irsko). ŽK: Burdujan, Genčev - Necid, Latka, Brabec. Diváci: 9000. Poločas: 0:1. První zápas: 0:0, postoupila Slavia. Vaslui: Kuciak - Buhus, Genčev, Panait, Luz (84. Balace)- P. Jovanovič (65. N. Jovanovič), Ljubinkovič, N'Doye, Aliuta (85. Buhaescu) - Burdujan, Temwanjera. Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid, Volešák (83. Latka), Tavares, Černý (72. Janda) - Litteri (11. Ivana), Necid.

Sparta Praha 3 Dinamo Záhřeb 3

Branky: 23. a 82. z pen. Kladrubský, 19. Kulič - 16. Morales, 30. Lovren, 64. Badelj. Rozhodčí: Gomes - Ferreira, Braga (všichni Port.). ŽK: Had, Řepka, Voříšek - Vrdoljak, Ibaňez. Diváci: 11 934. Poločas: 2:2. První zápas: 0:0, postoupilo Dinamo. Sparta: Kozáčik - Voříšek, Řepka, Kučera, Had (67. Došek) - Hušek - Kisel, Kladrubský, Matušovič - Kulič (80. Pečnik) - Slepička. Dinamo: Butina (12. Kelava) - Mikič, Drpič, Biščan, Ibaňez - Morales (84. Hrgovič), Vrdoljak, Lovren, Sammir (58. Badelj) - De Santos, Mandžukič.

Spartak Moskva 1 Baník Ostrava 1

Branky: 3. Baženov - 32. Otepka. Rozhodčí: Asumaa - Koskela, Heininen (všichni Fin.). ŽK: Kováč - Neuwirth, Bolf. Diváci: 18 000. Poločas: 1:1. První zápas: 1:0, postoupil Spartak. Spartak: Pletikosa - Paršivljuk, Filipenko, Dedura, Rodríguez - Maidana (65. Bystrov), Mozart, Kováč, Sajenko -Baženov, Prudnikov (57. Pavlenko). Baník: Vašek - Řezník (82. Lukeš), Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka, Mičola (82. Lička) - Střihavka (56. Zeher), Svěrkoš.