14. května 2015 20:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: Bradáčové vzkaz korupčníkům a Rathův (ne)úklid majetku

aTeo zozbrazuje Lenku Bradáčovou jako Xenu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy aTeo zozbrazuje Lenku Bradáčovou jako Xenu. | foto: aTeo.cz

Měli jste přes den jiné starosti, než brouzdat po internetu a hledat zprávy, které mění životy? Tak se v klidu posaďte a nechte se provést jejich výběrem...

Pohled do světa

Litva, Lotyšsko a Estonsko chtějí zastrašit Rusko. Zvou vojáky NATO
VILNIUS - Tři pobaltské státy žádají Severoatlantickou alianci o stálou přítomnost několika tisíc vojáků k odstrašení Ruska. Společný dopis s touto žádostí poslali vojenští šéfové těchto zemí vrchnímu veliteli spojeneckých sil NATO v Evropě generálu Philipu Breedloveovi. Více čtěte ZDE.

Kvóty na uprchlíky vyvolaly v Británii poprask. Irové běžence přijmou
BRUSEL/LONDÝN - Návrh Evropské komise, jak kvůli nynější migrační vlně přerozdělovat uprchlíky uvnitř celé Evropské unie, vyvolal bouřlivé reakce zejména v Británii. Naopak Irsko, které by mělo podle nového plánu přijmout jen 272 osob, oznámilo, že má v plánu přijmout až 300 uprchlíků, napsal list The Irish Times. Plán Bruselu na zavedení kvót pro přijímání migrantů odmítá i Česko, Slovensko a Polsko. Více najdete ZDE.

Co jsme objevili?

Propadnutí veškerého majetku? Rath ho může beztrestně uklidit
PRAHA - David Rath může velmi jednoduše a zcela legálně uniknout části navrženého trestu - propadnutí majetku. Žalobce Petr Jirát sice vedle mnohaletého vězení navrhl i zabavení nemovitostí a peněz, avšak policejní plomba visí pouze na třech Rathových domech v Hostivici. Podrobnosti najdete ZDE.

Tři roky od zatčení Ratha. Korupce nebude nikomu tolerována, říká Bradáčová
PRAHA - Přesně tři roky po zatčení si David Rath vyslechl návrh na potrestání. Co ale uplynulé tři roky vypovídají o fungování policie, justice a vůbec boji s korupcí v Česku? Odpovídala Lenka Bradáčová, která stála u zrodu případu, ministr spravedlnosti Robert Pelikán či šéf Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. Anketu o koripci najdete ZDE.

Česká pojišťovna propustila desítky lidí. Přirozená věc, zní z firmy
PRAHA - Největší pojišťovna na domácím trhu se v prvních měsících roku rozloučila s desítkami lidí. Česká pojišťovna se podle informací serveru Lidovky.cz rozhodla zeštíhlit některá přezaměstnaná oddělení. O propuštění čtetě ZDE.

Pro volné chvíle

‚Texas? Děti u vody jedině v plavkách a indiáni prodávající české korálky‘
Martina Puzanovová se do Texasu přestěhovala s manželem a tehdy dvouletým synem. Pracuje jako dětská lékařka a ve Spojených státech je spokojená. A jestli zde znají Česko? „Překvapilo mě, kolik známých mi poslalo odkazy na zcizenou propisku (Klausovo chilské pero), či otevírání korunovačních klenotů (Zemanova viróza),“ říká. Další díl seriálu Češi v cizině.

Penis mezi nohama. Internet zaplavily fotografie mangíny

Ukryté mužské přirození. To je mangína. Čím dál tím více mužů přidává na Instagram a Twitter fotografie s hastagem mangina. Selfie, na nichž jsou muži nazí, ale ukrývají penis, mají úspěch. Kdo chce vědět (vidět) víc, musí kliknout ZDE.

SOUTĚŽ: Jak chutnala první republika? Zkuste recepty a vyhrajte kuchařku

Z dělnického Žižkova až do kuchyně filmových hvězd. Jak jedli za první republiky obyčejní měšťané? Na čem si pochutnávala filmová hvězdy jako Adina Mandlová či Vlasta Burian? Soutěžit můžete ZDE.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUCTION PLANNER

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč