Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Klaus otevřel věznice i Nečasův 'mimovesmír'

Česko

  20:20
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Prezident republiky Václav Klaus přijal Petra Nečase a z jeho rukou převzal demisi ministra obrany Alexandra Vondry. foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Klausova amnestie: na seznamu je pirát Trpišovský i Jiří Pomeje
Prezidentská amnestie potěší tisíce bezejmených vězňů. Radovat se však zřejmě budou i aktéři sledovaných kauz: pirát Aleš Trpišovský, zkrachovalý producent Jiří Pomeje či někdejší fotbalový bafuňář František Chvalovský.

ČTĚTE VÍCE:

OBRAZEM: Svět oslavil příchod roku 2013
Miliony lidí slavily v noci na dnešek v Evropě a Americe vstup do roku 2013. Zatímco Berlín pro slavící u Brandenburské brány přichystal krom tradičního ohňostroje mohutnou hudební show, návštěvníci Paříže se na třídě Champs-Elysées museli kvůli zákazu zábavní pyrotechniky spokojit s mnohem skromnější atmosférou a soukromými přípitky šampaňským. V New Yorku pak příchod půlnoci provázelo tradiční spouštění velké koule na náměstí Times Square.

ČTĚTE VÍCE:

Nečas: Zrušení ústavy o přímé volbě by bylo mimo tento vesmír
Míra zpochybňování zákona o přímé volbě prezidenta není podle názoru premiéra Petra Nečase (ODS) taková, aby byla první volba hlavy státu v Česku zrušena. Ministerský předseda si nedovede představit, že by Ústavní soud změnil nebo zrušil část ústavy, která o volbě pojednává. Změny prováděcího zákona ale Nečas připouští.

ČTĚTE VÍCE:

3 ZPRÁVY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Události 2013: Kdo vystřídá Klause, padne Nečas a opustí Rath celu?
Česko čeká rušný začátek roku 2013. Pokud Ústavní soud dovolí, zvolí si lidé hned v lednu novou hlavu státu, kauza exhejtmana Ratha se dostane před soud a Karolína Peake ubrzdí svůj úprk z vlády Petra Nečase. Server Lidovky.cz vybral pět nejočekávanějších událostí roku 2013.

ČTĚTE VÍCE:

Miliardář Janeček: Klaus si nás všiml, bojí se o pozice zlojedů
Našeptávači špatných nálad a namyšlení samozvaní spasitelé. Ti prý podle prezidenta Václava Klause škodí zemi a sledují jen vlastní cíle. Zakladatel Nadačního fondu proti korupci a propagátor myšlenky "pozitivní evoluce" Karel Janeček to vidí jako narážku na své aktivity, ale také jako vynikající signál, který jej může jen povzbudit.

ČTĚTE VÍCE:

Slováci slavili 20 let samostatnosti. Hrál jim k tomu Michal David
Narozdíl od atmosféry před dvaceti roky, kdy Slováci slavili samostatný stát, bylo teď slovenské hlavní město poloprázdné. Vrcholem oslav byl téměř dvacetiminutový ohňostroj z Bratislavského hradu.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Rathův boj s korupcí nestačí. Čtenáři serveru Lidovky.cz volí Bémův výrok
Pavel Bém poráží Davida Ratha. Tedy alespoň v souboji pozoruhodných výroků roku 2012. Čtenáři serveru Lidovky.cz dali nejvíce hlasů Bémovu vysvětlení, proč si během daviscupového finále nesedl vedle Romana Janouška.

ČTĚTE VÍCE:

Co se nestalo v roce 2012, ale stát se mělo
Dětský kanál, konec světa, funkční registr. Co se od roku 2012 očekávalo, ale nevyplnilo se? Projděte si přehled serveru Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE:

Jágr, Bílek, Horváth. Rok 2013 může být jejich poslední šancí
Rok 2013 může být jejich poslední příležitostí. Tři výrazné osobnosti českého sportu se blíží k období životního zlomu. Pouze Jaromír Jágr nemá budoucnost ve vlastních rukou. Hokejová legenda stále čeká, jestli vůbec začne sezona NHL a dostane příležitost ukončit kariéru na opravdovém vrcholu.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat