20. března 2013 20:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Konina v Herculesu i sleva 50 milionů na Mrázkovo sídlo

Mrázkova vila v Českém Brodě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mrázkova vila v Českém Brodě | foto: MAFRA - archivLidové noviny

Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Poslance už nechrání doživotní imunita. Senát ji definitivně zrušil
Doživotní imunita zákonodárců a ústavních soudců bude zrušena. Senát na druhý pokus příslušnou ústavní novelu schválil. Prezident normu nemůže vetovat. Pro novelu hlasovalo 58 senátorek a senátorů, tedy více než potřebná třípětinová většina.

ČTĚTE VÍCE:

V českých salámech byla zatajená konina. Tesco je stáhlo z prodeje
Obchodní řetězec Tesco v rámci vlastních testů zjistil nedeklarované koňské maso v baleném salámu Herkules českého výrobce Masna Studená patřícího do skupiny Krahulík Andreje Babiše.

ČTĚTE VÍCE:

Zeman má posledních 10 dní na doložení 10 milionů na kampaň
Prezidenští kandidáti mají už jen 10 dní na to, aby odeslali své účetnictví Senátu ke kontrole. Většina z nich jej už podle svých slov dokončila. Ti, kterým z financí na volební kampaň něco zbylo, věnují peníze na charitu. U některých ale ohledně účetnictví stále panují nejasnosti.

ČTĚTE VÍCE:

3 ZPRÁVY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

12 hotelů s nejvyššími eurodotacemi. Tři z nich sídlí v Chomutově
Doporučujeme 20. března 2013  13:20,  aktualizováno  14:28
Až dosud ta data znalo pár zasvěcených úředníků. Nový internetový nástroj Fondyeu.eu nasvítil dotační tepnu Brusel - Praha pro všechny: které projekty dostaly nejvíce peněz? Komu projekty patří? Mají blízko k politikům?

ČTĚTE VÍCE:

Policie znovu otevřela případ 'Řihákovy' sporné privatizace polikliniky
Sporný prodej příbramské polikliniky posvěcený exstarostou a nynějším středočeským hejtmanem Josefem Řihákem (ČSSD) se opět dostal do hledáčku policie. Obnovit vyšetřování se rozhodla na základě informací zveřejněných serverem Lidovky.cz o podezřelém angažmá bývalého kriminalisty Emila Mašanky, který kauzu odložil a poté získal lukrativní post na středočeském hejtmanství.

ČTĚTE VÍCE:

Vila kmotra Mrázka stále nemá kupce. Rodina slevila 50 milionů
Rodina zastřeleného kmotra Františka Mrázka se stále neúspěšně snaží zbavit obří vily v Českém Brodě. Jak zjistil server Lidovky.cz, dokonce slevila desítky milionů korun, z původních 100 milionů cena spadla rovnou na polovinu.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Kinder vejce i foie gras. Podívejte se na zakázaná jídla
Tučná husí játra, dětská čokoláda s překvapením nebo plněný skopový žaludek. Někteří si život bez takových lahůdek nedokáží představit, na mnoha místech jsou ale zakázaná. Server Lidovky.cz přináší pět jídel, která si nedáte v Americe nebo Evropské unii.

ČTĚTE VÍCE:

Musela předstírat, že je chlapec. Teď je z ní nejlepší hráčka Pákistánu
Narodila se v ultrakonzervativní oblasti kmenových území, kde dívky nesmí ani vycházet z domu. Navzdory osudu se rozhodla stát se nejlepší hráčkou squashe na světě. Svou oblíbenou hru hrála v přestrojení za chlapce, pak kvůli výhrůžkám roky trénovala na tvrdé podlaze svého pokoje. Maria Túrpakajová se nevzdala a dnes je z ní nejlepší hráčka Pákistánu.

ČTĚTE VÍCE:

K emigraci Lendla nemuselo dojít, tvrdí Kodeš
K emigraci Ivana Lendla z tehdejšího Československa nemuselo dojít. Myslí si to tehdejší daviscupový kapitán tenistů Jan Kodeš, který v úterý převzal hlavní cenu Českého klubu fair play za celoživotní vystupování.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz