10. července 2014 19:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: šmejdi znovu v akci i 10 praktických gastropouček

Restaurace Kalina má skvělou polohu, kousek od Staroměstského náměstí, moderní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Restaurace Kalina má skvělou polohu, kousek od Staroměstského náměstí, moderní... | foto: MAFRA - Tomáš Krist

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Vojenský speciál s ostatky zabitých vojáků přistál v Praze
Při úterním sebevražedném útoku v afghánském Bagránu zahynuli čtyři čeští parašutisté. Letecký speciál jejich ostatky přepravil ve čtvrtek do Česka. Letadlo dosedlo na kbelské letiště krátce po půl druhé, na letišti proběhl i krátký pietní akt za účasti premiéra, prezidenta a ministra obrany. Na vojenské letiště dorazili i pozůstalí vojáků.

ČTĚTE TVÍCE:

Části těla z třídíren patří jedné osobě: drobné 25leté ženě s melírem
Ženě, jejíž ostatky našli ve středu pracovníci dvou třídíren odpadu v Praze, bylo podle kriminalistů zhruba 25 let. Měla trvalý make-up na víčkách a podstoupila plastiku uší. O výsledcích pitvy informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

ČTĚTE VÍCE:

Šmejdi znovu v akci. Okrádají důchodce trikem s darovací daní
Pořadatelé podvodných předváděcích akcí, takzvaní “šmejdi“, přišli s novou metodou, jak okrást důvěřivé důchodce. Oznámí jim, že vyhráli zboží v hodnotě přes sto tisíc korun, stačí jen zaplatit darovací daň. Ta je ale mnohokrát vyšší než skutečná hodnota získaného zboží.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Nová fakta k vraždě Housky: bývalý voják politika omráčil, pak zastřelil
Nová zjištění k vraždě severočeského politika a podnikatele Romana Housky přináší čtvrteční Lidové noviny. Obviněný muž, který se k činu přiznal, sbíral o vlivném muži ČSSD informace. A akci v Chomutově plánoval. Housku nejprve omráčil, pak začal střílet.

ČTĚTE VÍCE:

V Ústí ho nechtějí, Válková mu brzdí jmenování. Nechápu to, diví se soudce Veselý
Ostře sledovaný kandidát na předsedu Krajského soudu v Ústí nad Labem Jan Veselý se brání kritice ze strany tamější soudcovské rady opřené o prověrku, která poukazuje na nepořádek v agendě Okresního soudu v Mělníku, který v současnosti Veselý vede. "Hodnocení naprosto odmítám," reaguje pro server Lidovky.cz. Nechápe ani průtahy svého jmenování ze strany ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO).

ČTĚTE VÍCE:

Italští mafiáni skrápějí krví katolické světce, líčí politolog rituál
Zavrženíhodné a odporné, prohlásil italský ministr vnitra o katolickém procesí, jež v Kalábrii uctilo vězněného mafiána. „Krvavou moc“ mafie odsoudil i papež František. Jenže organizovaný zločin a jihoitalskou kulturu lze oddělit jen stěží, upozorňuje politolog Petr Kupka. „Kněží vědí všechno. Kdyby promluvili, mafie to pochopí jako zradu,“ vysvětluje v rozhovoru pro Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

10 praktických gastropouček. Kde se nesmí lízat zmrzlina na ulici?
Zákaz žvýkání, lízaní zmrzliny či konzumace určitého druhu masa a další, pro Čecha mnohdy nepochopitelné zákazy. Ne všechna jídla a pochoutky si můžete vychutnat kdekoli na světě. Která to jsou? Než vyrazíte na dovolenou do světa, otestujte své znalosti v kvízu, který pro vás připravil server Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE:

Na zelenou se v Číně nečeká, auta stejně nezastaví, říká Češka
Kateřina Krumpálová se přestěhovala do Číny kvůli studiu bojových umění, která ji vždy velice zajímala. Mezi studiem v Česku a v Číně vidí podstatné rozdíly. „Ve škole se očekává, že studenti posedávají v knihovně nebo na koleji a jsou učitelům a kanceláři kdykoliv k dispozici. Takže nějaké plánování, spolehnutí se na předem získanou informaci – s tím určitě narazíte,“ říká. Server Lidovky.cz přináší další díl seriálu Češi v cizině.

ČTĚTE VÍCE:

Němci dostali o poločase pokyn od trenéra: Brazilce už neponižujte
Ještě stále to bolí. Brazílie se jen pomalu vzpamatovává ze semifinálového debaklu na domácím mistrovství světa s Německem. Postupně však vychází najevo, proč zápas skončil „jen“ 1:7. S odstupem důvod poodhalil obránce vítězů Mats Hummels.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!