Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výběr zpráv podle editora: Palasovy tajemné miliony, trenýrková čistka a ‚konec‘ knížete Karla

Česko

  20:45
PRAHA - Připravuje se změna ve vedení TOP 09, kvůli trenclím padla další hlava na Hradě, senátor Palas investuje víc, než si vydělal... projděte si výběr pondělních zpráv.

Performeři s rekvizitou. Členové skupiny Ztohoven stáhli v sobotu na Pražském hradě prezidentskou vlajku a vyvěsili místo ní velké rudé trenýrky. foto: Ztohoven

Jaroslav Palas má hroší kůži. Politik, jehož kariéru lemují skandály, se opět připomněl. Jak vyčetly Lidovky.cz z policejních dokumentů, investoval senátor do luxusního penzionu v minulosti miliony, které tak nějak nemají úplně jasný původ. Jinak řečeno, podle policejní matematiky je rodina bývalého severomoravského hejtmana nemohla nikdy vydělat.

Politik nemluví s policií a rovněž před novináři hraje polomrtvého brouka. „Není o čem s vámi mluvit,“ vzkázal do redakce. „Dům jsme postavili za naprosto transparentní prostředky, senzace se prostě nekoná,“ napsal později v sms zprávě. Senzace se tedy podle politika placeného mnoho let z veřejných peněz nekoná. Uvidíme. Už teď můžeme slíbit, že v rozkrývání Palasových podivuhodných investicí budeme pokračovat.

Trenýrková čistka

Dva týdny po trenkovém incidentu na Hradě skončil velitel Hradní stráže Radim Studený. Prezident Miloš Zeman je zkrátka důsledný, a tak plní (aspoň nějaké) sliby. Studený o svém konci fakticky věděl dopředu.

Kvůli trenýrkám padají na Hradě hlavy. A co Mynář? ptá se ministr Jurečka

Trenky nad Hradem a zesměšnění majestátu Zeman neodpouští. Konec velitele oznámil věrný Zemanův lokaj Jiří Ovčáček, který po akci Ztohoven začal veřejnou debatu nesmyslně zamořovat obviňováním z nacismu. Nejtrefněji komentoval na Twitteru hradní čistku ministr zemědělství Richard Brabec: „Na jedné straně rychle končí na Hradě lidé skrz trenýrky, ale kdy budeme mít jasno skrz kancléře, který nedostal bezpečnostní prověrku?“. Tak co, pane prezidente, kdy se zbavíte Mynáře?

Konec šéfa TOP 09

Co by asi zavládlo na Hradě místo prezidentské standarty, kdyby Zemana porazil Karel Schwanzerberg? Těžko říct. Každopádně kníže a šéf TOP 09 v pondělí oznámil, že vedení partaje už nebude obhajovat. Paniku to v aktuálně nejsilnější pravicové straně patrně nevyvolalo, neb to byla veřejně známá informace.

Schwarzenberg navíc slíbil, že povede pražskou kandidátku v příštích volbách do poslanecké sněmovny. „Jsou dvě osoby, které mě motivují k tomu, abych zůstal. A ty mě motivují velmi silně. Je to pan prezident a pan Babiš,“ vypíchl kníže své dva hlavní protivníky. Jeho místo ve straně tak nejpravděpodobněji obsadí Miroslav Kalousek, který už oznámil: Já to tedy beru, šéfe.

A teď rychle jednou větou:

Z DOMOVA

Česko posílá vojenskou pomoc do Maďarska - technika a 25 vojáků má pomoct chránit hranice Schengenu proti uprchlíkům. * Policie dopadla muže v Ostravě brutálně znásilnil mladou ženu a čtyři hodiny ji trýznil. * Soud zamítl Dahlgrenovu stížnost, obviněný ze čtyř vražd zůstává ve vazbě. * Ačkoli sbírek pro uprchlíky přibývá, některé charity začínají odmítat oblečení, boty či hračky pro děti. * Desítky právníků vyslyšely výzvu advokátní komory a zdarma pomáhají uprchlíkům.

ZE SVĚTA

Za nepřijatelné označil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg narušení tureckého vzdušného prostoru ruským vojenským letectvem. * ‚Rusové, běžte domů!‘ Demonstranti v Bělorusku ruskou armádu nechtějí. * Lékaři bez hranic jsou ‚znechuceni‘ afghánskou vládou: Přiznala se k válečnému zločinu. * Do Německa může letos přijít až 1,5 milionu uprchlíků, počítají úřady. * Islámský vyhodil v Palmýře do povětří 2000 let starý Vítězný oblouk.

Z BYZNYSU

Pásky a kamery nezlepšily dohled nad lihem, tvrdí NKÚ. * Konec bezplatného jídla v letadlech ČSA? Uvažujeme o tom, přiznává dopravce. * Budoucnost Dolu Paskov vyřeší nová dohoda s OKD. Cena uhlí dále klesá.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!