Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Výběr zpráv podle editora: Pelta volal Ivánkovi, policejní stát u Fica a hvězda Merkelová

Česko

  19:50aktualizováno  20:13
PRAHA - Detektivové vyčmuchali korupci ve vojenské pojišťovně, Strakonická je neprůjezdná - poděkujte Blance, Pelta opět volal Ivánkovi Horníkovi, poslanci odmávali deficit 70 miliard na příští rok... podívejte se na výběr zpráv, které přinesla středa 9. prosince 2015.

Investigativní buňka serveru Lidovky.cz odhalila obrysy nové protikorupční operace. Detektivové podle zjištění míří na šéfa vojenské pojišťovny Karla Šteina. V obvinění se píše o podivném hospodaření instutuce s ročním obratem 12 miliard korun.

Karel Štein, šéf Vojenské zdravotní pojišťovny České republiky.

„Generální ředitel považuje své obvinění za zcela absurdní a chápe ho jako další pokus o kriminalizaci Vojenské zdravotní pojišťovny,“ reagoval na čerstvé stíhání mediální manažer úřadu Richard Medek.

Současné obvinění je dosud nejtemnějším a nejkonkrétnějším stínem, který na instituci s dvaadvacetiletou historií a 700 000 pojištěnci dopadá. Přitom před dvěma lety podalo na pojišťovnu trestní oznámení přímo ministerstvo zdravotnictví, a to po kontrole hospodaření.

Vitásková za mříže?

Zatímco na obvinění Karla Šteina ještě nezaschl inkoust, jiná top manažerka už ví, že jí hrozí až devět let za mřížemi. Právě tolik navrhl státní zástupce ve své závěrečné řeči předsedkyni Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové.

Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková

„Soud ještě nerozhodl, obvinění nadále považuji za účelové a nepravdivé. Hodlám se obhájit ve své závěrečné řeči. Věřím, že veřejnost si udělá obrázek sama,“ reagovala ve středu Vitásková. Kariérní vaz, pokud soud bude souhlasit s interpretací žalobce, srazí manažerce sorlární byznys.

Dopravní okénko

Za neprostupnou Strakonickou ulici v Praze může otevření tunelu Blanka a speciální pruh pro autobusy, zní z diskuzí na internetu. Současná situace je neúnosná, protože cesta, která ještě před čtvrt rokem trvala obvykle něco kolem dvaceti minut se v ranní špičce natáhla takřka na hodinu.

Lidovky.cz získaly dosud neuveřejněná data, která amatérským dopravním analýzám dávají zapravdu. Otevření Blanky zbrzdilo dopravu na Strakonické o 20 minut. Co s tím? Zatím se neví, a tak na cestě ze Zbraslavi uslyšíte v autě o pár písniček víc.

Meteorologové varují před náledím. Klouzat to bude již v noci na čtvrtek

NEPŘEHLÉDNĚTE: Poslanci nedovolili cyklistům alkohol na kole a řidičům jezdit na dálnici 150km/h.

Dopravní triptich doplňuje důležitá informaci: Meteorologové varují před náledím. Klouzat to bude již v noci na čtvrtek.

DOPORUČUJEME: Justiční přehmat dostal obviněného z terorismu z vězení. Instituce se přou, kdo chyboval.

Volal Pelta... co chtěl?

Ivan Horník jde do Jablonce. „Minulost už dávno neexistuje,“ přivítal největšího usvědčeného fotbalového korupčníka v tuzemsku šéf klubu Miroslav Pelta, rovněž předseda fotbalové svazu (sic!). Kdyby tahle věta nebyla k pláči, byla by k smíchu.

Čtvrtníček o Horníkovi: Ivan fotbal umí, Mirek má munici, tam je to pořešený

Uvidíme, jetsli se za čas v odposleších opět neobjeví věta: „Volal mi Pelta... Co chtěl, č*rák?“ Co chtěl? To je snad jasný...

Jednou větou

Sněmovna schválila rozpočet na rok 2016. Schodek bude 70 miliard. * Angela Merkelová se stala osobností roku časopisu Time. * Policejní stát? Slovenská vláda schválila kontroverzní zákony proti teroru. * Třetí útočník z Bataclanu identifikován. Policie si myslela, že zůstal v Sýrii. * Zdraží jídlo, varují řetězce. Poslanci kývli na větší ochranu jejich dodavatelů. * Americké odhady: Zatím jen 30 procent ruských náletů mířilo proti Islámskému státu. * Fond proti korupci uděloval ceny. Mezi Laureáty je i Wagenknecht. * Ze zákona asi vypadne věkový limit pro velvyslance. Klausová dostane dohodu. * Putin se ocitl na tajném seznamu zločinců, finské policisty kvůli tomu soudí. * ‚Nechtěli mi platit léčbu, že mám AIDS.‘ Stigma HIV pozitivních v Rusku. * Klasik Stroupežnický jako gay slaví úspěch. Film o českém dramatikovi míří na Sundance. * Skořicoví medvědi či pralinky z cizrny. Vánoce si osladíte i bez lepku.

Autor: