20. ledna 2016 20:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výběr zpráv podle editora: Sisák v cele, jídelny vs. vepřové a kdo je hanba Ruska

Shodnou se. Ruský prezident Vladimir Putin (vlevo) a čečenský lídr Ramzan... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Shodnou se. Ruský prezident Vladimir Putin (vlevo) a čečenský lídr Ramzan... | foto: Reuters

Dva hledaní v takzvané insolvenční kauze se přihlásili policii a skončili v cele, boj o křeslo šéfa Českého rozhlasu vyhrál René Zavoral, úředníci sestavují školním jídelnám jídelníček a Razman Kadyrov pije nervy ruskému poslanci... Podívejte se na výběr nejzajímavějších středečních zpráv.

Insolvenční kauza

Petr Sisák.

Sisák s Halou, dva čeští ‚vlci z Wall Streetu‘ přišli na policii, skončili v cele

Advokát Ivo Hala a podnikatel Petr Sisák se ve středu dostavili na policii, aby podali vysvětlení ke kauze údajných manipulací s insolvencemi. V budově na pražském Pernštýně si převzali obvinění v insolvenční kauze, byli zadrženi policií a čekají na výslech. Muži patří mezi čtrnáct obviněných v kauze, která se týká i poškozování věřitelů nebo ovlivňování soudců.

K TÉMATU:

Sisák s Halou podle policie připravili Slavii o 25 milionů

Boj o rozhlas

Šéf rozhlasové rady Šafařík končí. Prý je moc vytížený v práci

Šéf rozhlasové rady Petr Šafařík rezignuje k 31. březnu. Důvodem má být vytížení v hlavním zaměstnání. Na začátku ledna však vzniklo podezření, že některé své kroky konzultoval s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Vyplývá to z uniklých e-mailů předsedy vlády. Šafařík však tvrdí, že e-maily nepsal a nejsou pravé.

René Zavoral.

Novým šéfem Českého rozhlasu bude René Zavoral. Rada ho zvolila ve druhém kole

Novým generálním ředitelem Českého rozhlasu bude dosavadní náměstek pro program a vysílání René Zavoral. Zvolila ho ve středu rada Českého rozhlasu ve druhém kole, kam postoupil z pětice finalistů spolu s bývalým ředitelem divize E15 a Euro vydavatelství Mladá fronta Tomášem Skřivánkem.

Zaostřeno na školní jídelny

Pokyn pro školní jídelny: žádné uzeniny a vepřové jen čtyřikrát měsíčně

Houskové knedlíky, vývar, vepřové maso, buchtičky se šodó, vepřové maso, uzené, vývar. A za týden znovu. Podle výživových poradců se ve školních jídelnách příliš často opakují některé druhy pokrmů. Žáci tak nemají šanci dostat se k pestré stravě, která je základem pro to, aby se vyhnuli nadváze. Ta trápí čím dál více z nich. V souvislosti s dětskou obezitou lékaři mluví dokonce o pandemii.

V Dánsku hoří boj o vepřové maso: povinně do jídelen, muslimům navzdory

V Dánsku se rozhořel boj o vepřové maso. Důvodem je rozhodnutí zastupitelstva 60 tisícového přístavního města Ranmders, že na jídelníčku institucí financovaných městem mají být povinná jídla z vepřového masa.

Vzkaz pro diktátora

Senčenko Kadyrovovi.

‚Ramzane, jsi hanbou Ruska. Zmiz!‘ Poslanec zkřížil zbraně s čečenským krutovládcem

Vladimir Putin ocenil Ramzana Kadyrova jako hrdinu Ruské federace, politik Konstantin Senčenko však čečenskému vládci vystavil diametrálně odlišnou vizitku. „Ramzane, jsi hanbou Ruska! Zostudil jsi vše, co je možné zostudit. Zmiz!“ zaútočil na obávaného autoritáře. Uplynul pouhý den - a Kadyrov se chlubil poníženou omluvou, jíž se mu z úst Senčenka dostalo. Poslanec odvolal svá slova po „lekci“, kterou mu uštědřili Kadyrovovi poddaní.

Pohnuté osudy

Suzy-Favorová-Hamiltonová v roce 2000 jako členka amerického olympijského týmu

Smutný příběh americké atletky. Z olympijské finalistky se stala prostitutka

Na olympiádě v Sydney byla Američanka Suzy Favorová Hamiltonová největší favoritkou na zlato, ve finále však upadla, zhroutil se jí zlatý sen a postupně i celá kariéra a život. I když se jí brzy na to narodila dcera, propadala depresím a byla blízko tomu, aby spáchala sebevraždu jako její bratr. Lékaři ji sice zachránili, stala se z ní však luxusní prostitutka v Las Vegas.

Otakar Toman.

Mistr Evropy Toman podle soudu mohl za smrt matky při požáru. Pak si vzal život

Vyhrál slavnou Šestidenní čili byl mistrem světa družstev, získal i titul mistra Evropy. Fanoušci i spolujezdci jej měli rádi, stejně jako malí kluci, které v posledních letech zaučoval na motokrosové trati ve Slapech. Svou poslední bitvu však Otakar Toman prohrál. Byla to bitva s českou justicí a s obviněním, že zapálil dům, v němž žil se svou matkou, a nechal ji uhořet. Navzdory někdejším zvyklostem tenhle závod vzdal a oběsil se.

Kuchařův úlet

PUNČOCHÁŘ: Kvalitní zvěřinu v Česku nekoupíte. Vše putuje do zahraničí

Je tady sezona zvěřiny. Mnoho Čechů včetně mě ji zbožňuje, v restauracích se ale jen málokdy dočkáme opravdu kvalitního masa. Pokud žijete ve velkém městě, zapomeňte na to, že byste si zvěřinu připravili doma, v obchodě ji totiž neseženete. A to je velká škoda.

Kokain v živém vysílání? Kuchař si v pořadu TV Markíza připravil pořádnou lajnu

Ľubomíra Herka, kuchaře, který ve středu ráno v televizi Markíza, připravoval ukázky ze svých receptů, zachytily kamery, jak si bílý prášek zarovnává platební kartou do tzv. lajny. Vedle prášku měl Herka připravenou srolovanou pěti set eurovou bankovku.

Jednou větou

Lidovky.cz