7. července 2015 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: Rittigovi stěhováci, příliš drahá mrtvá auta a otravní taxikáři

Fotku pobřeží v Monaku lobbista Rittig zveřejnil ve středu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotku pobřeží v Monaku lobbista Rittig zveřejnil ve středu. | foto: Twitter účet Ivo Rittiga

PRAHA Co Rittig a Monako? Jak to vypadá s Řeckem? Kolik zaplatíte za „mrtvé“ auto? Pojďte si projít výběr úterních zpráv, které vám mohly (i nemusely) změnit život.

Twitterový účet lobbisty Ivo Rittiga se bude muset obejít bez fotek z monackého knížectví, resp. poznámek o tom, jak se v Monaku krásně žije a jaké jsou tam západy či východy slunce... reportér Ondřej Golis totiž v obžalobě v jedné z kauz, v nichž figuruje i jméno někdejšího vedoucího potravin, vyčetl, že monacké úřady „vystěhovaly“ Rittiga z apartmánu číslo 259 v Chateau Perigord.

Malému knížectví zkrátka vadí Rittigova pověst, či spíše to, že mu za krkem sedí česká justice. Zajímavě komentuje postup monackých úřadů také honorární konzul v Monaku Oldřich Uttendorfský. Rozhovor s ním najdete na serveru Lidovky.cz ve středu ráno.

Ach to Řecko...

„Trápení“ jednoho českého lobbisty je však titěrné ve srovnání s řeckými problémy posledních let. Nejen celá Evropa proto v úterý sledovala, s čím Athény zamíří na mimořádný summit eurozóny v Bruselu. Ačkoli se během dne objevovaly nejrůznější scénáře a agentury se snažily odtušit, co se v hlavách řeckých politiků urodilo po víkendovém referendu, nakonec se ukázalo, že nic nového s sebou vyjednávací tým nepřivezl. Následující hodiny ukáží, s čím přijel do Belgie premiér Alexis Tsipras.

Angela Merkelová, jedna z klíčových postav ovlivňující výsledek řecké krize, ho v úterý večer upozornila, že na řešení má eurozóna jen pár dní. Slovenský premiér Robert Fico zase ještě před jednáním Řekům vzkázal, že „dluh jim musí zůstat na krku, bavit se můžeme jen o úpravě splátek“. Volání po solidaritě, které se ozvalo v pondělí z Francie, si tak slovenský sociální demokrat k srdci příliš nevzal.

Praha vs. taxi

Podobně špatnou pověst jako řečtí politici v Evropě mají ve světě pražští taxikáři. I proto radnice vyhlásila, že jim trochu zkomplikuje živnost. Místo učení pražských ulic či paragrafů však drožkaři vytáhli do ulic, aby znepříjemnili lidem život. Jak? Zkrátka tak, že zablokovali centrum Prahy. Chytrý tah? Nezdá se.

Tady je jeden vzkaz občana za všechny:

Stojí také za přečtení:

Jízda s ‚mrtvým‘ autem vyjde na 50 tisíc. Znečištění okolí na 20 tisíc
Více než 680 tisíc českých aut zůstalo na konci června v polopřevodu. Jinak řečeno: nikdo se k nim na úřadě nepřihlásil. Většina z těchto vozů už pravděpodobně fyzicky neexistuje, ale ty zbývající představují pro své majitele riziko vysokých pokut.

Dcera i manželka Petra Kramného zemřely po zásahu proudem, řekli u soudu znalci
Dcera Kramných zemřela na náhlé selhání srdce po zasažení elektrickým proudem. Vyplynulo to z výpovědi znalce Marka Dokoupila, kterou v úterý u Krajského soudu v Ostravě pokračuje proces s Petrem Kramným. Je obžalován z toho, že svou manželku a dceru na dovolené v Egyptě zavraždil.

Minuta ticha za oběti teroru. Po deseti letech vzpomíná Británie na své mrtvé

Přesně deset let od teroristických atentátů v Londýně, při nichž zahynulo 56 lidí, si Británie připomíná tragické výročí řadou pietních akcí. Lidé v celé zemi drželi minutu ticha, v metropoli se stovky lidí shromáždily na vzpomínkové bohoslužbě, odložen byl začátek tenisového programu ve Wimbledonu. Elitní britští politici v souvislosti s výročím varovali, že hrozba útoků je stále aktuální.

Německý senior ukrýval ve sklepě slavný tank Panther. Úřady mu ho zabavily
Vojenský arzenál ze druhé světové války našli němečtí policisté v domě osmasedmdesátiletého muže z města Heikendorf nedaleko Kielu v severním Německu. Senior měl doma několik válečných zbraní včetně německého 45tunového tanku Panther, torpéda a protiletadlového děla.

Můj syn by měl dostat od Růžičky odškodné, napsal Palaščák čtenářům
Nikomu prý peníze nenabízel, do všeho byl vmanipulován. Miroslav Palaščák, otec jednoho z hokejistů, který odstartoval obří kauzu v českém hokeji, odpovídal v on-line rozhovoru čtenářům serveru Lidovky.cz. Napsal také, že zveřejněním videa chtěl ukázat pravou tvář kouče Růžičky. Podle něj je ale bývalý reprezentační trenér jen vrcholem ledovce.

Martin Samek

Autor

Martin Samekmartin.samek@lidovky.czČlánky
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...