10. září 2013 20:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Sobotka kritizuje Haška i skrytý český rasismus

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka (vpravo) a místopředseda Michal Hašek na sjezdu ČSSD | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka (vpravo) a místopředseda Michal Hašek na sjezdu ČSSD | foto: ČTK

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Nemocnice přestanou fungovat, hrozí krizový štáb
Krizový štáb sdružující nemocnice, odbory a pacienty vyzval vládu, aby urychleně řešila kritickou situaci nemocnic. Vláda by měla rozhodnout o odkupu nedobytných pohledávek zdravotních pojišťoven, nebo o přerozdělení zůstatků na jejich účtech.

ČTĚTE VÍCE:

Indický soud uznal vinu pachatelů znásilnění, budou nejspíš popraveni
Indie s napětím očekává verdikt v případu mimořádně brutálního znásilnění třiadvacetileté studentky. Tu loni v prosinci napadla skupina mužů v autobuse v Novém Dillí, dívka svým zraněním později podlehla. Pachatelé se ke svému činu doznali a soud uznal jejich plnou vinu. Čtveřici mužů hrozí trest smrti oběšením.

ČTĚTE VÍCE:

SROVNÁNÍ: Za plyn platí Češi víc než na Západě. Elektřina vyjde levně
České domácnosti platí za plyn víc než francouzské či britské a v celoevropském srovnání patří Česko co do cen plynu mezi dražší země. Naopak cena elektřiny pro domácnosti je v Česku nižší než ve většině evropských států. Tuzemsko patří v tomto ohledu mezi deset nejlevnějších zemí Evropské unie.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Sobotka peskuje Haška s Tejcem. Z drahého hotelu je žene do kampaně
Šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka vyčinil svým dvěma kolegům z jihomoravské kandidátky. Druhý muž ČSSD Michal Hašek a exšéf poslanců strany Jeroným Tejc by se podle něj měli věnovat kampani na jižní Moravě – místo aby schůzovali se zemanovcem Martinem Nejedlým v luxusním hotelu v centru Prahy.

ČTĚTE VÍCE:

Hašek: Poslanecký plat dávám charitě. Statisíce z náhrad si ale nechal
Více než rok se jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) zdráhal zveřejnit seznam těch, mezi které podle svých slov rozděloval svůj druhý, tedy poslanecký plat. Po opakovaných žádostech serveru Lidovky.cz je soupis obdarovaných na světě. Plat téměř celý rozdal, i tak ale vydělal. Získal totiž statisíce na náhradách.

ČTĚTE VÍCE:

Zaměstnání ve vazbě? Prácechtivý Rath je spíše výjimka, míní šéf vazby
Z novely zákona o vazbě má vazebně stíhaný David Rath zřejmě radost. Mimo jiné totiž myslí na práci pro obviněné, která prý exposlanci za mřížemi chybí. Rath je ale spíše výjimkou. Jak v rozhovoru pro server Lidovky.cz uvedl Pavel Horák, ředitel odboru výkonu vazby a trestu Vězeňské služby, většina obviněných nemá o práci zájem.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Češi jsou laskaví, o to víc mě překvapil skrytý rasismus, říká Kanaďan
Kanaďan Brad McGregor přijel do Česka v lednu 2010, aby byl se svou partnerkou, která je z Českých Budějovic a tou dobou dokončovala doktorát na Karlově univerzitě v Praze. Od té doby cestoval z Čech do Kanady a zas zpět. Přechodný pobyt v Praze má až od letošního roku.

ČTĚTE VÍCE:

Nechat si doma uklidit od nezaměstnaného? Proč ne, míní špičky ČSSD
Dlouhodobě nezaměstnané by si mohli lidé najímat na domácí práce jako je sekání trávníku, mytí oken nebo třeba utírání prachu. S takovým návrhem přišel stínový ministr práce za ČSSD Roman Sklenák. Podle ODS je to nesmysl. Špičky sociálních demokratů však návrh podporují. Pozvat domů těžce zaměstnatelné brigádníky se nebojí.

ČTĚTE VÍCE:

Tisíc lidí dostalo v centru Prahy oběd na akci proti plýtvání
Živá hudba, přednášky odborníků a tisíc porcí kari, které uvařili dobrovolníci ze zeleniny, kterou by jinak musely obchody vyhodit. Happening Hostina pro tisíc iniciativy Zachraň jídlo upozornila na plýtvání potravinami a legislativu, která ztěžuje darování jídla potřebným. Lidé se zároveň mohli dozvědět, jak skladovat potraviny, aby déle vydržely, nebo jak si připravit chipsy ze slupek od brambor.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz