7. srpna 2014 22:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: 100milionový tunel v odpadu i smrt na Ukrajině

Budova Pražských služeb. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova Pražských služeb. | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Destruktivní Majdan ohrožuje jednotu Ukrajiny, líčí novinář střety v Kyjevě
Dění na Majdanu, symbolu kyjevské revoluce, zastínila v uplynulých týdnech válka na východě Ukrajiny. Ve čtvrtek se však náměstí Nezávislosti opět ocitlo v centru pozornosti. Při pokusu radnice rozebrat tamní barikády zaútočili na bezpečnostní jednotky protestující, kteří se svých pozic na náměstí odmítají vzdát. Proč? „Jsou to jiní lidé než tehdy v únoru. Majdan se změnil na destruktivní sílu,“ řekl serveru Lidovky.cz kyjevský novinář Stanislav Kozljuk (Ukrajinskij Tyždeň), očitý svědek čtvrtečních střetů.

ČTĚTE VÍCE:

Tisíce lidí prchají ze severního Iráku. Francie svolala jednání OSN
Islamisté se v severním Iráku zmocnili dalších tří měst v blízkosti iráckého Kurdistánu a nové boje vyvolaly úprk mnoha tisíců příslušníků náboženských menšin.

ČTĚTE VÍCE:

Rusové přestávají jezdit do Česka. Celkově ale turistů přibylo
Do Česka přijelo na jaře víc turistů než loni. Nejvíc jich bylo tradičně z Německa, naopak výrazně ubylo Rusů - zvláště v Praze. Hlavní město jich navštívilo zhruba o 23 tisíc míň. Celkově se v zemi ubytovalo o 3,4 procenta víc lidí než v dubnu, květnu a červnu loňského roku.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Kauza Pražské služby bobtná. Exšéf obral firmu o 100 milionů, tvrdí policie
Odpadová kauza kolem Pražských služeb nabírá na rozměrech. Kriminalisté totiž šetří hned několik podezřelých zakázek a také sestavují síť firem, které byly přisáté na penězovod z firmy kontrolované městem. Vyplývá to z policejního protokolu, který získal server Lidovky.cz. Detektivové jako hlavního organizátora označili Tomáše Kolingera, bývalého obchodního ředitele Pražských služeb, a mluví až o 100milionové škodě.

ČTĚTE VÍCE:

Nejhorší dětský domov: děti jsou venku, jen když si chtějí zakouřit, líčí místní
Dříve tam byla upravená antuka, kam děti chodily hrát tenis. Dnes je to zarostlý plac s rezivějícím válcem. Chlapce kopající do fotbalového míče tu také zahlédnete jen výjimečně. Takový je první dojem z návštěvy Dětského domova v Liběchově, podle hodnocení ombudsmana z roku 2013 jednoho z nejhorších zařízení pro ústavní výchovu dětí.

ČTĚTE VÍCE:

Sportovec s kriminální minulostí. Kdo je řidič BMW, který boural a poté utekl?
Byl to nadějný sportovec. Jeho cestu za fotbalovou kariérou ale překazila bouřlivá puberta a kamarádi. Chytil se party a obchodoval s kradenými věcmi... Profil Martina Půčka - jehož BMW zabilo mladou dívku - detailně doplňuje tři roky starý článek z regionálního inzertního listu. Právě pro něj se Půček rozpovídal o své minulosti. Server Lidovky.cz na text narazil, když mapoval Půčkovu minulost.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Toxikolog: Muchomůrku červenou fasovali vojáci místo alkoholu, já po ní dobře usnu
S jedním z nejzkušenějších českých toxikologů, vedoucím Národní referenční laboratoře pro toxiny hub a laboratoře pro jedovaté houby a rostliny Jaroslavem Klánem o rozdílu mezi molitanem a chladičem, lysohlávkách a o tom, co nám ve škole neřekli o muchomůrce červené.

ČTĚTE VÍCE:

V Brně vznikla hmatová stezka bez bot. První chodce přivítá už v pátek
Jste z Brna, chodíte rádi naboso a ve městě ani v parku si na to netroufnete? Již od pátku budete mít možnost se bosí bezpečně projít v brněnské čtvrti Líšeň. Právě tam se totiž otevře nová hmatová stezka bez bot. Vytvořili ji společnými silami dobrovolníci za peníze z grantu fondu Společně pro Brno.

ČTĚTE VÍCE:

Pardubice zdobí skvělé stavby z první poloviny dvacátého století
Byť to asi řadu čtenářů docela překvapí, rád bych je tentokrát uvítal zvoláním: Milovníci moderní architektury, vzhůru do města proslulého výrobou perníku. Před nedávnem architektonická rubrika Orientace připomněla několik významných moderních dominant Hradce Králové–Gočárovy školy a Ambrožův sbor. Hradecký soubor Kotěrových a Gočárových staveb, stejně jako budovy navržené architekty Waigantem, Liskou, Rejchlem, Bartošem nebo Havlíčkem, jsou impozantní a činí z Hradce Králové jedno z center moderní evropské architektury.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!