Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: úspěch Kobry, utopených 75 milionů i nebezpečné kešky

USA

  19:25
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.
Speciální útvar Kobra - ilustrační foto.

Speciální útvar Kobra - ilustrační foto. foto: MAFRA - Martin Adamec

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

První zásah týmu Kobra: čtyři obvinění z podvodu za čtvrt miliardy
Vyšetřovatelé ze speciálního týmu Kobra pro boj s daňovou kriminalitou obvinili čtyři lidi kvůli podezření z daňového podvodu za téměř 270 milionů korun. Oznámil to v pátek na tiskové konferenci zástupce šéfa finanční správy Jiří Žežulka. Obchod se podle něj týkal nanodisků, které jsou zatím ve fázi ve výzkumu a ještě nejsou na trhu.

ČTĚTE TAKÉ:

Sobotkovi ministři vyklidili skříně: Našli jsme kostlivce za dvě miliardy
Podle premiéra Bohuslava Sobotky ministři ČSSD našli při kontrolách ve svých resortech "kostlivce ve skříni" za zhruba dvě miliardy korun. Polovinu z této částky představují problematické zakázky na informační systémy v resortu ministerstva práce. Sobotka to v pátek řekl na tiskové konferenci.

ČTĚTE TAKÉ:

Za masakr vojáků hrozí Porošenko odvetou: Zaplatíte stovkami životů
Až tři desítky ukrajinských vojáků zahynuly při pátečním raketovém útoku proruských povstalců na východě země. Ukrajinský prezident Petro Porošenko přislíbil, že za dosud největší masakr vojáků od začátku nepokojů zaplatí povstalci stovkami životů. Během armádní ofenzivy v několika posledních dnech zemřelo podle údajů vojska nejméně pět desítek rebelů.

ČTĚTE TAKÉ:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Janeček utopil 75 milionů, ale nevymáhá je. ‚Nechci si kvůli prachům zničit jméno‘
Policie rozplétá komplikovaný miliardový spor mezi petrochemickou firmou Oleo Chemical a slavným výrobcem koupelen Ravak. Jistou roli v kauze sehrál i protikorupční bojovník Karel Janeček, který jednomu z účastníků sporu poslal na účet 75 milionů.

ČTĚTE TAKÉ:

Soudci proti Válkové: Chybovala, ať se tendr na šéfa soudu v Ústí zopakuje
Ministryně spravedlnosti Helena Válková za ANO již potřetí odložila rozhodnutí, zda navrhne prezidentovi jmenování Jana Veselého na post předsedy Krajského soudu v Ústí nad Labem. Tentokrát se odvolává na dopis Soudcovské unie. Dokument, který získal server Lidovky.cz, šéfce justice navrhuje, aby se výběrové řízení zopakovalo.

ČTĚTE TAKÉ:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Revoluce v sázení? Umělá Cortana uhodla výsledky playoff brazilského MS
Pokud byste při sázení dali na radu Cortany, virtuální asistentky od Microsoftu, mohli byste slavit. Umělá inteligence zatím předpověděla výsledky všech čtrnácti vyřazovacích utkání na fotbalovém mistrovství světa.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejnebezpečnější kešky? Musíte pro ně do kanálu i do zatopeného vrtulníku
Poté, co se v červnu u obce Žebrák ve středních Čechách zřítil ze skály desetiletý chlapec, strhla se opět debata o bezpečnosti geocachingu. Hry, při které se hledají takzvané „kešky“. Ty přitom není mnohdy snadné získat. Lidovky.cz sestavily přehled nejnebezpečnějších „keší“, které lze na území Česka ulovit.

ČTĚTE TAKÉ:

Obama sledoval fotbal v Air Force One. Pak zavolal hvězdám týmu
Cesta amerického týmu na mistrovství světa skončila již minulý týden v osmifinále, přesto je turnaj v zámoří dál velmi sledovaný. Dokazuje to rostoucí popularitu fotbalu ve Spojených státech.

ČTĚTE TAKÉ:

Zkuste hráškovou polévku na ledu a bleskové hráškové lívanečky
Čerstvě zralý letní hrášek je snad nejsladší zdravou luštěninou, na kterou se těším již od začátku léta. Vrátí mě to do času mého dětství, kdy jsme jako malé děti podnikaly výpravy na hrášková pole a tam se přejedly zralého hrášku tak, že jsme s bolestí břicha měly problém dojít zpátky domů.

ČTĚTE TAKÉ:

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?