Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: beranidlo u Nagyové i blogerka 'komon rič' za Nečasem

Česko

  20:00
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Blogerka Nicky stojí za Petrem Nečasem foto: Lidovky.cz

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

USA obvinily ze špionáže Snowdena. Požádaly Hongkong o jeho vydání
Americká federální prokuratura obvinila v pátek Edwarda Snowdena, který začátkem června vyzradil údaje o tajném americkém programu Prism, mimo jiné ze špionáže. Úřady zároveň podle deníku The Washington Post požádaly Hongkong, kde se muž v současnosti ukrývá, o jeho zadržení, aby mohl být vydán do USA.

ČTĚTE VÍCE:

VIDEO: Na slavném závodě 24 hodin Le Mans zemřel po nehodě pilot
Měl to být letos závod, který bude oslavou devadesátin, jenže už po pár hodinách se Le Mans zahalilo do smutku. Během slavné čtyřiadvacetihodinovky totiž zemřel dánský pilot Allan Simonsen, jenž boural už ve čtvrtém kole v zatáčce Tertre Rouge.

ČTĚTE VÍCE:

V Duchcově se bojovalo v ulicích. V akci bylo vodní dělo i slzný plyn
V Duchcově na Teplicku se několikrát střetli těžkooděnci a příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti. Vzduchem létaly kameny a lahve, policisté použili pyrotechniku, slzný plyn i vodní dělo. Podle policie zranění utrpělo pět lidí, z toho dva policisté. Jeden z těžkooděnců zůstal na zemi a do bezpečí mu museli pomoci jeho kolegové.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Mýty razie na politiky a kmotry: taška v krbu i beranidlo u Nagyové
Po tom, co policie rozjela největší zátah na vrcholové politiky a kmotry za posledních dvacet let, nechala veřejnost dlouho bez informací. Velmi brzo se proto začaly objevovat "zaručené" zprávy o detailech razie, které se brzo ukázaly jako liché. Vypadá to ale, že některým fámám podlehli i kriminalisté.

ČTĚTE VÍCE:

Úřad vnímá jako hospodu na Vysočině, hodnotí prezidenta Zemana ve funkci Kraus
Kvůli překotnému vývoji na domácí politické scéně posledních dní málem zapadlo, že uplynulo sto dní od chvíle, co se Miloš Zeman ujal prezidentského úřadu. Zeman se v počátcích svého úřadování rozhodně nechoval nenápadně a tak se vlastně nedá ani hovořit o tom, že by mu někdo dopřával nějakou "dobu hájení", která právě skončila. Naopak - především kvůli proslulé viróze u korunovačních klenotů - zanechal ve sdělovacích prostředcích velmi výraznou stopu. A jak dosavadní výkon prezidenta hodnotí osobnosti z různých oblastí veřejného života?

ČTĚTE VÍCE:

Proč Nagyová sledovala řidiče? Bála se řečí o tajném vztahu s Nečasem
Jestli měla Jana Nagyová z něčeho obavy, byli to novináři. Hrozila se představy, že by získali důkaz o jejím vztahu s Petrem Nečasem (ODS). Proto také nechala sledovat svého řidiče Jiřího P.. Služební vůz totiž parkoval, kde neměl. A Nagyová se bála, že se kvůli tomu dostane do řečí.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Help Pítr Bedvedr, oroduje blogerka "Komón rič, ajm not bič" za Nečase
Pád bývalého premiéra Petra Nečase neunikl ani blogerce Nicky Tučkové, která se proslavila především virálem Rich boy a svojí otřesnou angličtinou. V novém videu vyzývá veřejnost k pomoci pro "Pítra Bedvedra", kterého lituje za to, že si našel krutou špiónku Janu Nagyovou a skončil tak bez práce i lásky.

ČTĚTE VÍCE:

Jak působí český design v nákupním centru? Podívejte se
Mezi komerční značky produkující módu, obuv nebo šperky po miliónech, se na několik týdnu dostal i poctivý český design. Šperky Blueberries, boty Zuzany Serbak nebo mýdla Soap můžete totiž od tohoto týdne pořídit i v Centru Chodov.

ČTĚTE VÍCE:

Místo: krajně nezvyklé. Menu: utajené. Přesto čekejte gastronomický zážitek
V poledne vám přijde textová zpráva z neznámého čísla, že máte večer dorazit ke staré městské továrně. Ne, to není žádná vyděračská akce, ale pozvánka na večeři. V Praze vznikla první pop-up restaurace, která se z ničeho nic objeví na neznámém místě. Organizátoři si sami vybírají hosty a jídla z přísně tajného menu jim servírují na netradičních místech.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...