Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 1 °C polojasno Předplatné LN
16. října 2014 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vedení TOP 09 se chová autokraticky, říká primátor Hudeček

Exprimátor Tomáš Hudeček, bývalý člen TOP 09. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exprimátor Tomáš Hudeček, bývalý člen TOP 09. | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Když bulvární fotografové zachytili minulý týden šéfa pražské TOP 09 Jiřího Vávru na narozeninové párty známého hybatele politického zákulisí Tomáše Hrdličky, myslel si primátor Tomáš Hudeček, že teď už konečně přijde pád jeho největšího vnitrostranického oponenta. Vávra skutečně skončil, jenže spolu s ním i Hudeček.

Tomáš Hudeček už není členem strany Miroslava Kalouska. Bojím se, že partaj nemá budoucnost, říká v rozhovoru pro Lidové noviny.

ČTĚTE TAKÉ

LN: K rezignaci vás vybídl váš stranický ochránce Karel Schwarzenberg. Co se stalo?
Nevím, co se včera stalo. Dlouhodobě jsem upozorňoval na to, že vedení pražské organizace je napojeno na staré kmotrovské struktury stejně jako současné hnutí ANO zvolené v pražských volbách. Apeloval jsem na vedení strany, že to musí okamžitě řešit. Večer jsem se potkal s předsedou strany, který mne ale požádal, zda bych druhý den na předsednictvu nenabídl já svoji rezignaci. Jsem přesvědčen o tom, že Miroslav Kalousek dal Karlu Schwarzenbergovi v noci na výběr: buď Hudečka donutíš k odstoupení, nebo končím. TOP 09 ale evidentně nehodlá měnit směr, který ji vzdaluje od původního cíle.

LN: Karel Schwarzenberg vám to nezdůvodnil?
Ne.

Výsledky komunálních voleb

LN: Vás nezajímá, proč vás Schwarzenberg „poslal k ledu“?
Zaregistroval jsem v tom rozhovoru sdělení, že TOP 09 v celé republice si myslí, že já jsem tou chybou, kvůli které se nevyhrály volby. Upozorňoval mě na to i Miroslav Kalousek den předtím na společné večeři. Ale říkal mi to prostřednictvím naštvaných telefonátů během posledního roku už dříve a opakovaně.

LN: Vy si to nemyslíte?
Kritika byla oprávněná ve chvíli, kdy jsem nešťastně zahájil kampaň tím, že jsem velmi nehezky mluvil o menších městech. Za to jsem se omluvil. Jsem přesvědčen, že svým dosavadním konáním jsem neudělal žádnou jinou věc, která by šla proti regionům.

, Ondřej Koutník
Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!