16. října 2014 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vedení TOP 09 se chová autokraticky, říká primátor Hudeček

Exprimátor Tomáš Hudeček, bývalý člen TOP 09. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exprimátor Tomáš Hudeček, bývalý člen TOP 09. | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Když bulvární fotografové zachytili minulý týden šéfa pražské TOP 09 Jiřího Vávru na narozeninové párty známého hybatele politického zákulisí Tomáše Hrdličky, myslel si primátor Tomáš Hudeček, že teď už konečně přijde pád jeho největšího vnitrostranického oponenta. Vávra skutečně skončil, jenže spolu s ním i Hudeček.

Tomáš Hudeček už není členem strany Miroslava Kalouska. Bojím se, že partaj nemá budoucnost, říká v rozhovoru pro Lidové noviny.

ČTĚTE TAKÉ

LN: K rezignaci vás vybídl váš stranický ochránce Karel Schwarzenberg. Co se stalo?
Nevím, co se včera stalo. Dlouhodobě jsem upozorňoval na to, že vedení pražské organizace je napojeno na staré kmotrovské struktury stejně jako současné hnutí ANO zvolené v pražských volbách. Apeloval jsem na vedení strany, že to musí okamžitě řešit. Večer jsem se potkal s předsedou strany, který mne ale požádal, zda bych druhý den na předsednictvu nenabídl já svoji rezignaci. Jsem přesvědčen o tom, že Miroslav Kalousek dal Karlu Schwarzenbergovi v noci na výběr: buď Hudečka donutíš k odstoupení, nebo končím. TOP 09 ale evidentně nehodlá měnit směr, který ji vzdaluje od původního cíle.

LN: Karel Schwarzenberg vám to nezdůvodnil?
Ne.

Výsledky komunálních voleb

LN: Vás nezajímá, proč vás Schwarzenberg „poslal k ledu“?
Zaregistroval jsem v tom rozhovoru sdělení, že TOP 09 v celé republice si myslí, že já jsem tou chybou, kvůli které se nevyhrály volby. Upozorňoval mě na to i Miroslav Kalousek den předtím na společné večeři. Ale říkal mi to prostřednictvím naštvaných telefonátů během posledního roku už dříve a opakovaně.

LN: Vy si to nemyslíte?
Kritika byla oprávněná ve chvíli, kdy jsem nešťastně zahájil kampaň tím, že jsem velmi nehezky mluvil o menších městech. Za to jsem se omluvil. Jsem přesvědčen, že svým dosavadním konáním jsem neudělal žádnou jinou věc, která by šla proti regionům.

Kateřina Eliášová, Ondřej Koutník
Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
DĚLNÍK VE VÝROBĚ - ŘEZÁNÍ MATERIÁLŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 18 000 - 22 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz