Diskuse k článku: Heger si stěžuje na VZP: Nefunguje a neplatí nemocnicím

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 12.10.2012 11:29
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
L. Gryc 12.10.2012 7:25

Infornační systém VZP

Ta hrůza zavedená od 1. ledna 2012 je opravdu katastrofa.. Určitě byl zadáván a vybírán stejným způsobem ( a možná i stejnými lidmi ) jako ty imitace programů registr vozidel na ministerstvu dopravy nebo Drábkův dávkový informační systém. Pár věcí se v něm oproti starému zlepšilo ( např. směsné dávky cizinců a čechů ) a hromady věcí se zcela rozložily ( např. zúčtovací zprávy, vyúčtování, systém úhrad ). Za tohle by měli někoho zastřelit. Nikde se o tom nepíše, ale ten systém byl ZCELA nefunkční v období leden až březen tohoto roku, nebyl schopen splodit vůbec žádné funkční výstupy ). To že není schopen provést vyúčtování roku 2011 je jen třešničkou na dortu. Heger je stejný neli větší zmetek jako je ta jejich partička TOP 09 - nevím, jestli si obecenstvo všimlo, ale ti zcela nejhorší ministři jsou právě z TOP 09 - Kalousek, Drábek i Heger.

P. Skřivan 11.10.2012 21:03

Elita národa Heger,

by si měl přestat stěžovat a vypadnout. Jako co umí už předvedl: kecat ... .

J. Záhumenský 12.10.2012 2:11

Re: Elita národa Heger,

Heger je nejlepší polistopadový ministr zdravotnictví.

P. Pruner 12.10.2012 9:14

Re: Elita národa Heger,

Pane Záhumenský, pan Heger zjistil, že od spolustraníka Kalouska žádné peníze nevymámí a tak problém háže na VZP, aby nezůstal na ministerstvu a jeho špatné práci. Ostatní pojišťovny na tom nejsou o moc lépe než VZP.

P. Skřivan 12.10.2012 11:29

Re: Elita národa Heger,

Soudě podle keců je určitě nejlepším ministrem. Soudě podle činů, tak tak nějak chybí ... . Jede se podle Julínka, s částečnou destrukcí, který dělal jako poslední nějaké podstatné změny. Po něm také zůstaly pojišťovny s plnou kešení. Dneska už je tam zase průvan.

P. Pruner 11.10.2012 20:50

viníkem je stát

Jsem líný to hledat přesně, ale příspěvek státu na jeho pojištěnce je řádově 9tisíc ročně, ale pojišťovny mají skutečné náklady na pojištěnce přes 20tisíc.

Stát nechce platit více za své pojištěnce a v tom je zakopaný pes. Celý systém táhnout zaměstnanci.

Tím netvrdím, že je v pojišťovnách vše v pořádku, ale je třeba vidět problém s nadhledem.

Proč se neustaví jediná pojišťovna ? Hned by se snížily správní náklady.

V. Vlach 12.10.2012 6:32

Re: viníkem je stát

Ano, řešení je jedna pojišťovna a hlavně návrat peněz z IZIPu - a zavření těch dvou vykuků v Bruselu!!!

L. Gryc 12.10.2012 7:09

Re: viníkem je stát

Jedna zdravotní pojišťovna je řešení jenom zdánlivé pro toho, kdo s tím nepracuje. Stačí se podívat na polský systém jedné zdravotní pojišťovny PZO - je to monopol a taky se podle toho chová ( má všechny na háku ) - pojištěncům dává jenom národní průkazky a ne Euro, aby se nemohli nechat ošetřit v zahraničí ( Euro jenom na vyžádání a trvá to věčně ), nekomunikuje se zahraničními pojišťovnami ( ani s českými, důsledek je ten, že se polákům často v EU stane, že musí platit péči ze svého ), zdravotní péče v Polsku je strašlivá ( kdo nevyzkouší neuvěří, poláci jezdí do ČR se léčit za svoje, jen aby se nemuseli dostat do spárů polských zdravotníků ), zřídila si strukturu regionálních poboček, které mezi sebou nekomunikují a v podstatě se bojkotují ( žádný centrální registr pojištěnců, když nemáš průkazku a chceš se nechat ošetřit v jiném regionu, platíš ze svého ) a mnoho jiných úskalí. To jsou jenom politické kecy, že se tím něco ušetří, každý monopol se chová krajně neefektivně - nastudujte si teorii monopolů v tržní ekonomice. Bude to ještě dražší a horší péče než je dneska.

V Evropě je někde i systém třeba několika set zdravotních pojišťoven ( např. Holandsko ) a funguje to v celku uspokojivě. Politikům nevěřte ani to, že se vůbec narodili.

Těm dvěma vykukům v Bruselu to někdo musel umožnit se takto chovat - viníka hledejte v tehdejší vládě, správní rada VZP byla v té době z velké většiny jmenovaná přímo vládou a taky to podle toho dopadlo.

P. Pruner 12.10.2012 9:12

Re: viníkem je stát

Ve světě je systém s jednou i více pojišťovnami. Polsko je špatným příkladem ne jen v pojišťovně, ale v celém zdravotnictví, jak ostatně píšete. Monopol by musel hlídat stát. Ale obdobných monopolů je v každém státě celá řada. Jde o nastavení zákonů. Vycházím z naší reality a v té si pojišťovny reálně nekonkurují. Navíc VZP má nevýhodu největšího podílu státem přispívaných pojištěnců.

L. Gryc 12.10.2012 9:24

Re: viníkem je stát

To by jste se divil, zdravotní pojišťovny si konkurují docela dost, ale není to zvenku vidět. Ta konkurence je totiž hlavně k poskytovatelům zdravotní péče. Rozdíly v úhradách a limitech u jednotlivých pacientů dle pojišťoven jsou někdy obrovské, klidně může mít za stejného pacienta zdravotnické zařízení u VZP poloviční úhradu než u jiné pojišťovny ( opačně to není skoro nikdy ). Kdyby to zákony umožňovaly, tak by měly zdravotnická zařízení reklamy např. ve znění. Tento rok vítáme zejména pacienty pojišťovny ....., u pojišťovny ..... žádáme pacienty, aby navštívily jiné než naše zdravotnické zařízení. To by byl teprve rachot.

J. Farmačka 11.10.2012 20:07

Co tam ještě dělá Horák, který přivedl VZP

spolu se Šnajdrem a dalšími zloději z ODS zu grunt??? Nečas a Kalousek pochopitelně nic neví. Nechtějí vědět. Raději vymyslí další poplatky na občany. Je to mnohem snazší, než vykopnout modré vyžírky z VZP. 

P. Pruner 11.10.2012 20:42

Re: Co tam ještě dělá Horák, který přivedl VZP

Možná mám sklerózu, ale myslím že pan Horák tam přišel jako "hasič" v době, kdy už ty inkriminované smlouvy byly podepsány a karty rozdány.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

POCTA BRATROVI. Číslo 23, které nosil jeho bratr Josef, si Jakub Šural vzal na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...