27. června 2017 11:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vedra ve středu překonají 31 stupňů, pak přijdou bouřky a kroupy

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Venkovní teploty v Česku ve středu opět překonají 31 stupňů Celsia. Vedra odpoledne skončí s příchodem bouřky, doprovázené silným větrem a krupobitím. Vítr může dosahovat rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Bouřky budou postupovat z Čech směrem k východu, na Moravu dorazí později odpoledne.

Vyplývá to z úterních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na jihu Čech a Moravy do středeční noci platí zvýšené riziko vzniku požárů.

„Před zvlněnou studenou frontou, která ve středu odpoledne a večer začne ovlivňovat počasí u nás, bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu,“ uvedli meteorologové. V teplém jižním proudění ve středu překonají teploty 31 stupňů na většině území Čech, Moravy a Slezska. Poté se místy vytvoří silné bouřky, výstraha před nimi platí od poledne do 23:00. Na Moravu dorazí o dvě hodiny později.

Pro jih země nadále platí zvýšené riziko vzniku požárů. Do středečních 22:00 hrozí požáry v Jihočeském, Jihomoravském a Zlínském kraji a také na Třebíčsku. Lidé by proto neměli v přírodě rozdělávat oheň, vypalovat trávu či odhazovat cigaretové nedopalky na zem.

Po příchodu studené fronty se začne v Česku ochlazovat. Začátek prázdnin slibuje teploty slabě přes 20 stupňů Celsia a deštivo.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz