Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Vedran Kovačević se vrátil na Novu, od září vede její web

Vedran Kovačević vede od září 2023 web TV Nova foto: TV Nova

Od začátku září je šéfredaktorem webu nova.cz novinář Vedran Kovačević. Mezi jeho hlavní úkoly patří další posílení pozice tohoto webu na mediálním trhu či příprava nových konceptů pro bonusové pořady nebo rozšířený obsah ke stávajícím i budoucím formátům TV Nova a Voyo, oznámila televize.
  13:13

„TV Nova i Voyo v poslední době výrazně navyšují investice do přípravy obsahu a je to vidět. A já budu moc rád, když toto všechno ještě více podpoříme i na webu nova.cz. Máme při natáčeních exkluzivní přístup k hercům a tvůrcům a rovněž skvělou platformu pro to, abychom se ještě více rozkročili do témat nad rámec standardního lifestylu,“ uvedl Kovačević.

Vedran Kovačević se na TV Nova vrací po téměř deseti letech, v letech 2012 až 2014 byl dramaturgem pořadu Volejte Novu.

Do konce letošního srpna byl editorem a dramaturgem Českého rozhlasu Dvojka. Předtím se podílel na startu TV Seznam, kde zodpovídal za lifestyle formáty a řídil redakci lifestyle, mimo jiné zaváděl i živé ranní a dopolední vysílání a lifestyle magazín Slavní. Pracoval i například pro Rádio Impuls či iDNES.cz.

Vystudoval zahraniční obchod a podnikání, kromě češtiny ovládá také chorvatštinu. Rád vaří a miluje psy, o nichž píše na webu pejskovani.cz.

Autor: