Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Veletrhy sportu začínají. Dříve než loni

Česko

BRNO Přes 400 vystavovatelů z 19 zemí přijede na sportovní veletrhy do Brna. Je to zhruba stejný počet jako v loňském roce. Veletrhy SPORT Life, Bike Brno, boat Brno a Caravaning Brno začínají dnes a skončí v neděli.

Sportovní veletrhy proběhnou o měsíc dříve než loni. „Chtěli jsme posílit zahraniční účast a také využít lepšího počasí, protože jsme nově naplánovali venkovní aktivity jako testování kol a elektrokol,“ uvedl ředitel veletrhu Jan Kuběna.

Organizátoři si od posunutí veletrhu slibují větší počet zahraničních návštěvníků. „Věřím, že se posun veletrhu ukáže jako správný,“ dodal Kuběna. Podle něj ale budou mít problémy vystavovatelé z oblasti lodí, karavanů a biků z hlediska získání exponátů.

Sportovní veletrhy v Brně jsou největší přehlídkou svého druhu ve střední Evropě. Loni je navštívilo 45 tisíc lidí. „Sportem tentokrát ožije nejen celé výstaviště, ale i jeho blízké okolí,“ uvedl mluvčí veletrhů Jan Šmíd. Na stezkách podél řeky Svratky a v sousedním lese si zájemci mohou například otestovat nejnovější modely jízdních kol.

Loni byly sportovní veletrhy pořádány společně s veletrhy Digitex a Interkamera. Ty se měly původně konat i letos, nakonec ale byly v létě zrušeny.

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!