3. února 2015 14:50, aktualizováno  16:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Daňová Kobra opět uštkla: zatkla kladenského bosse a jeho pravou ruku

Ivan Štípek (vpravo) a Daniel Macháček. (Zdroj: Kladenské listy) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Štípek (vpravo) a Daniel Macháček. (Zdroj: Kladenské listy) | foto: Kladenské listy

KLADNO Zhruba tři desítky lidí zadrželi daňoví specialisté protikorupčního útvaru na Kladensku. Jak zjistil a ověřil server Lidovky.cz, celé úterý probíhaly domovní prohlídky v kancelářích, bytech i rodinných sídlech. Kriminalisté vyšetřují daňové úniky, hlavním podezřelým má být známý kladenský podnikatel Ivan Štípek a jeho pravá ruka, boxer Daniel Macháček.

Pro skupinu si detektivové přišli již v brzkých ranních hodinách, což potvrdil i mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. „Pracovní tým daňové Kobry během úterka provádí úkony trestního řízení na několika místech ve středních Čechách. Došlo k zadržení několika osob. Více informací však zatím poskytovat nebudeme,“ odmítl však Ibehej doplnit další detaily. Jisté je jen, že případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Praze.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle informací serveru Lidovky.cz skončilo v první vlně v rukou policie přibližně 30 lidí. „Nejste daleko od pravdy,“ uvedl v úterý odpoledne právní zástupce jednoho z nich Tomáš Výborčík. Stejně jako Ibehej odmítl uvést podrobnosti, nepřímo však Štípkovo zatčení potvrdil.

„Já zastupuji někoho jiného z případu, pana Štípka ne. Zatím jsme ve stadiu před zahájením trestního stíhaní, obvinění by případně mohla padnout během středy. Nyní policie provádí prověřovací úkony. Jde o klasické krácení DPH,“ přiblížil Výborčík.

Není tak jasné, kolik zadržených lidí nakonec policie obviní. Jednoho ze zatčených zastupuje i kladenský advokát Vojtěch Veverka, známý obhajobou podnikatelky Ivany Salačové z kauzy Rath. Zda zastupuje Štípka, však neprozradil. „Nemohu vám říct vůbec nic, nejsem zbaven mlčenlivosti,“ uvedl pouze. 

Štípek je v Kladně považován za úspěšného podnikatele, který stál za řadou firem. A vedle toho platí i za fanouška bojových umění. Se zápasníky a boxery se rád nechával fotit. Právě jeden z nich, Daniel Macháček pro něj pracoval. A podle informací serveru Lidovky.cz i on figuruje mezi zadrženými. 

V krátké době jde o druhý zásah speciálního týmu potírajícího daňovou kriminalitu, minulý týden obvinil pět lidí z miliardového krácení DPH v případu s názvem Tiskař (ČTĚTE VÍCE).

Radek Kedroň

Autor

Radek Kedroňradek.kedron@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz