11. června 2019 13:22 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Půlku Čech čeká odpoledne nápor velmi silných bouřek, tropy budou pokračovat i v dalších dnech

Silné bouřky zasáhly i Prahu a památník na Vítkově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silné bouřky zasáhly i Prahu a památník na Vítkově. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha  Velmi silné bouřky s přívalovým deštěm, krupobitím a nárazovým větrem mohou v úterý odpoledne a znovu ve středu zasáhnout nejen severozápad republiky, ale podle aktuální výstrahy meteorologů také Prahu a střední Čechy. V ostatních regionech se čekají také bouřky, ale méně intenzivní a nebezpečné. Dál platí pro většinu republiky varování před velmi vysokými teplotami, které vystoupají přes 31 stupňů Celsia.

Výstraha před velmi silnými bouřkami platí pro dnešní a středeční odpoledne, večer a noc pro hlavní město, Středočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj.

V úterý budou maximální teploty přes 31 stupňů hlavně ve středních a východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku. „Ve středu budou nejvyšší teploty dosahovat nad 31 stupňů na většině území, kromě západu a severozápadu Čech. Na Moravě a ve Slezsku budou pokračovat vysoké teploty i v dalších dnech,“ uvedli meteorologové.

Při velmi silných bouřkách může při přívalových srážkách napršet až 40 milimetrů vody, ve středu i více, rychlost větru bude kolem 90 kilometrů v hodině.

Západními a severními Čechami se intenzivní bouřky s přívalovým deštěm a kroupami prohnaly už během pondělního večera a noci na dnešek, hasiči zasahovali u desítek událostí, hlavně odstraňovali popadané stromy a odčerpávali vodu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!