2. července 2019 11:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Adriana Krnáčová se velvyslankyní v Řecku nestane, ministr zahraničí ji odmítl navrhnout

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

Praha Na post velvyslance v Řecku nebude dosazena Adriana Krnáčová, jak psala média, nýbrž Jakub Karfík. Podle serveru Novinky.cz měl ministr zahraničí Tomáš Petříček s bývalou pražskou primátorkou problém.

Web Novinky.cz uvedl, že vláda na pondělním zasedání schválila, že do Atén zamíří ředitel odboru států severní a východní Evropy Jakub Karfík. Krnáčovou podle serveru odmítl navrhnout právě ministr Petříček.

„Ministr měl s Krnáčovou jako velvyslankyní problém, proto ji vládě nenavrhl,“ řekl Novinkám zdroj blízký Černínskému paláci, který si nepřál být jmenován.

„Mohu potvrdit, že ministerstvo zahraničních věcí předložilo v pondělí na vládu tento materiál a kabinet ho v navrhovaném znění schválil. Konkrétní obsazení ambasád nebudeme komentovat,” sdělila Novinkám ředitelka tiskového odboru ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Premiér Andrej Babiš (ANO) Novinkám v SMS zprávě napsal, že jmenování Krnáčové nebylo nikdy na stole. „Byla to jen vaše spekulace. Velvyslance vybírá ministerstvo zahraničních věcí a vybráni byli kariérní diplomaté,“ uvedl premiér.

ČTK