Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Velvyslanec USA podpoří firmu, kde je Grossová perlou

Česko

  16:52
PRAHA - Kosmetické firmy, mezi nimiž figuruje i americká společnost Amway, chystají začátkem prosince prezentaci svých výrobků. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se nekonala v rezidenci a pod patronací velvyslance USA Normana Eisena.

Norman Eisen foto: ČTK

Informaci o akci rozeslala společnost Amway, která je proslulá přímým prodejem prostřednictvím svých namotivovaných dealerů, a jejíž nejznámější prodejkyní je Šárka Grossová, manželka expremiéra Stanislava Grosse.

ČTĚTE REPORTÁŽ LN ZE SETKÁNÍ PRODEJCŮ AMWAY V ROCE 2009

V pozvánce stojí, že prezentace se zúčastní velvyslanec a významní představitelé firem. “Od nás se tam chystá vedení společnosti, každá firma tam bude mít svůj stánek,“ popsala serveru Lidovky.cz Petra Kopuletá, která mediálně zastupuje společnost Amway.

Kdo to vymyslel?

Odkud se vzalo neobvyklé angažmá vlivného ambasadora? Podle Amway přišel s nápadem samotný Eisen. “Na své pozici je nově a těm firmám chtěl pomoci,“ vysvětlila Kopuletá. Velvyslanectví ale mluví jinak, šlo prý spíše o iniciativu samotných firem, které velvyslance oslovily. “Takové akce nejsou příliš obvyklé, bude za tím nějaký horlivý úředník,“ řekl serveru Lidovky.cz jeden ze zaměstnanců ambasády.

“Těsně po nástupu p. Eisena do funkce velvyslance se v jeho rezidenci uskutečnilo neformální setkání s představiteli amerických kosmetických společností. Prezentace pak na toto setkání navazuje,“ odpověděl na dotaz manažer Amway Jan Stránský. Ambasáda s firmou spolupracovala i před několika lety, když umožnila do její americké centrály vyslat studenty pražské Vysoké školy ekonomické.

Podle Heleny Stehlíkové z tiskového oddělení ambasády hraje hlavní roli fakt, že firma je americká. “Ambasáda má jako jeden z cílů propagovat americké vývozce a tohle je vhodný způsob, nikoho nechceme diskriminovat,“ uvedla.

Šárka Grossová.

Grossová stojí v hierarchii společnosti vysoko, s dalšími 13 českými dealery dosáhla úrovně Perla. Ani to jí však dveře do velvyslancovy rezidence neotevře. "Distributoři nebudou pozváni,“ vysvětlila Kopuletá. 

Sedm českých diamantů

Amway se zabývá přímým prodejem kosmetiky a čistících prostředků stojícím na tzv. multilevel marketingu. Jednotliví členové mohou v hierarchii postupovat díky objemu prodaného zboží nebo tak, že vybudují tým svých dealerů, z jejichž prodeje posléze získávají procenta. Firma používá k rozlišení dosažených úrovních drahé kameny a kovy: stříbro, zlato, safír, rubín, perla nebo smaragd. Nejvýše stojí diamant, kterých je v Česku jen sedm.  

Vyjádření ambasády:

"Jednou z činností Velvyslanectví USA je podpora americko-českých obchodních vztahů, protože se tím v obou zemích vytvářejí nová místa a podporuje prosperita. V posledních letech jsme na velvyslancově rezidenci přivítali tisíce amerických i českých obchodníků a podnikatelů a pořádali jsme tam bezpočet obchodních prezentací. Těšíme se také na tu následující, které se zúčastní i Amway, známá firma zaměřená ve Spojených státech i České republice na přímý prodej, a další společnosti z kosmetického průmyslu.“   

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...