Pondělí 21. června 2021svátek má Alois 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku

Arenberger chce opět omezit setkávání, maximálně se budou moci sejít dva lidé. Týmové sporty si musí počkat

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) navrhne v pondělí vládě, aby se venku a uvnitř mohli nadále setkávat jen dva lidé. Uvedla to dnes Česká televize. Od začátku nového týdne, kdy už v zemi nebude platit nouzový stav, mělo být původně podle rozhodnutí bývalého ministra Jana Blatného (za ANO) povoleno setkávání až 20 lidí pod širým nebem a deseti uvnitř budov.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 11.4.2021 15:07

Klid a nohy v teple. Ministři vyhnijí, jeden na krevní destičky, nynější na spirochetu a pupínky od filcek, RNA Covidu je jim však cizí, jak Lindenmannovi Sworrdfishe na Bismarkovi. Komu není rady, tomu není pomoci. Ale máme venerologa na ministerstvu, pohlavní a virová spása. Britové by řekli "God save the Quin".

V. Chadima 11.4.2021 11:49

Kdo se může divit tomuto rozhodnutí? Sotva čísla trochu klesnou, už všem otrne a začnou blouznit o rozvolnění. Rád bych jim připomněl, že loni v březnu se země zavírala při 300 nakažených denně. Taková čísla, jako jsou nyní, jsme si vůbec tehdy nedokázali představit. Pořád platí, že jediná cesta z toho marasmu je dostatečná proočkovanost.

P. Aron 11.4.2021 13:01

Bože do čeho jsi to duši dal ! A když vám nařídí, že to neklesá a vy se musíte venku držet za ucho tak to budete dodržovat a nadávat na ty, co se tím neřídí, protože kvůli nim to neklesá ? Říká vám něco slovo kauzalita a kauzální souvislost ?

V. Chadima 11.4.2021 13:14

Kecáte kraviny. Chtělo by si něco o problematice covidu, statistice, matematice apod. načíst a planě neurážet. Kauzalita, kterou se oháníte, tady funguje pro celý sopubor opatření a ještě nikdo přesně nedokázal kvantifikovat, jak se které konkrétní opatření podílí na omezení šíření. Je to jako sportka - čím více čísel vsadíte (tedy pokud by to bylo možné), tím je větší šance, že to zafunguje. Apropo - právě šíření v rodinách byl snad vždy ten největší problém. A to je právě těch 10 lidí.

P. Aron 11.4.2021 10:50

Díky této vládě, je zcela zanedbaná primární péče. Při jiných respiračních onemocněních, které naznačuje těžší průběh si vás poslechne lékař. A nasadí symptomatickou léčbu, která zabrání aby se nemoc proměnila v něco horšího. Vím o konkrétních případech, kdy lékař odmítal pacienta vidět a léčil jen po telefonu. Až po velkém přemlouvání nasadil léčbu a pacientovi se rychle ulevilo. Ne každý je tak důsledný a proto tolik lidí skončí s těžkým průběhem v nemocnici a proto je tolik úmrtí v důsledku zanedbané včasné lékařské péče.

J. Prvotní 11.4.2021 10:34

Je to smutný no. Statistikám moc nevěřím. Podle mě se do statistik úmrtí započítává všechno. Přišel covid. Zmizela chřipka, angína, zástava srdce, prostě všechno. Jsem systematicky obelháváni. Jak někdo psal, že důchodci to Andrejkovi spočítají. Myslím, že ne. Supermarkety jsou otevřeny. Důchody se už 3x navýšily. K....... y v televizi taky pořád dávají. Pro takovýho důchodce se vlastně nic nezměnilo. Jen aktivní člověk pláče. Z práce hned domů. Max nakoupit a to ještě ve 4 odpoledne je supermarket plný důchodců, kteří asi neměli čas si nakoupit dopoledne, když tam nikdo není.

P. Aron 11.4.2021 10:37

Nevím proč se stále mluví o důchodcích jako nějaké voličské skupině. Já jsem důchodce 2 roky a Babiše bych nevolil ani omylem. Pravda nejem typický důchodce, souběžně ještě trochu podnikám, trochu v to smyslu, že činnost, kterou provozuji už 20 let jsem omezil.

J. Prvotní 11.4.2021 10:41

Poněvadž to tak je. V ČR je přes 2 miliony důchodců z celkového počtu cca 11 milionů lidí. Babiš narve dildo tam, kde dostane hlas. Proto zvedání důchodů, rouškovný a podobný zhovadilosti. Jsou důchodci jako vy nebo moje maminka, kteří si uvědomují, že tuhle srandu zaplatí jejich vnoučata. Ale těch je málo.

P. Aron 11.4.2021 10:29

§ 158

Zneužívání pravomoci veřejného činitele

(1) Veřejný činitel, který v úmyslu způsobit jinému škodu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch

a) vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím zákonu,

b) překročí svou pravomoc, nebo

c) nesplní povinnost vyplývající z jeho pravomoci,

bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti.(2) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán,

a) opatří-li činem uvedeným v odstavci 1 sobě nebo jinému značný prospěch,

b) způsobí-li takovým činem vážnou poruchu v činnosti podniku nebo organizace, nebo

c) způsobí-li takovým činem značnou škodu nebo jiný zvlášť závažný následek.

P. Aron 11.4.2021 10:29

Jsem občan dbalý zákonů a zákony se musí řídit i vláda. Odmítám e tedy řídit nějakým nařízením, které vydal nějaký pochybný člověk, podle toho jak se zrovna vyspal.

Tečka.

A vláda patří před soud pro soustavné porušování Listiny základních práv a svobod.

Dále pak by měli být členové vlády trestně stáháni pro zneužití pravomoci veřejného činitele.

V. Kmet 11.4.2021 10:14

Pochopit logiku vlády nelze. Nový ministr nastoupil. Chvíli po jmenování ministr prohlásil, že se od pondělka rozvolní, pak to dementoval, že se nerozvolní. Skupiny 10-20 lidí, pak zase 2 lidi. testování prvňáčků ve škole, porušování lékařského tajemství, vláda překračuje kdo co, a balí to do boje s Covidem. Ne, to není boj s Covidem, to je zakrývání neschopnosti Babiše a jeho podržtašek. Jediné, co dělají je tol jak na tom fvydeělatz buď oni osobbně, nebo jejich "kakarádi". Plny web informací o tom, jak Babiš nebo nevyjednal odmítl tisíce vakcín, napolsed info o milionech vakcin, které Babiš zamítl koupit. Lidi, myslíte si, že se jedná o "drobnou chybku v komunikaci" nebo že z nás cíleně dělají poslušné ovce, pokud možno bez názoru???? Nic ve zlém, ale Andrej by měl jít co nejrychleji od válu, začíná být ve vládě poněkud natěsno s těmi, co jsou buď usvědčení nebo podezřelí stbáci. Když se k tomu přidá permanentní Babišova lež a jeho psychopatství, a to že je řízen Zemanem, tak potěš k

V. Bošková 11.4.2021 10:02

Je to opět názorná ukázka nekoncepčnosti a nevědeckosti rozhodování o občanech, jde o nahodilé přání p. premiéra?

V. Bošková 11.4.2021 10:01

Jsem zvědavá, nakolik si občané nechají líbit různé omezování práv na základě velmi nekvalitního pandemic. zákona a podzákon. předpisů MZ ČR, jež jdou zcela mimo ústavu a mezinárod. konvence.

P. Aron 11.4.2021 10:46

Bohužel stále vělká část občanů nechápe, že vláda nebojuje proti Covidu ale proti nim. A že je to součást většího plánu. Viz Great reset. Klaus Schwab.

V. Hodorka 11.4.2021 10:00

Novy ministr zdravotnictvi zacina plnit ukoly kvuli kterym tam je. Dostat lidi do takoveho srabu, ze budou prosit, aby byli ockovani. Treba i neduveryhodnym sputnikem.

J. Vostrý 11.4.2021 9:47

Od půlky dubna se bude moci scházet 2-17 lidí venku, ale možná to ještě 3-5 den následujího týdne přehodnotíme a 20 lidí se bude scházet v uzavřených prostorech u otevřených oken. Taky se povolí nebo omezí pohyb na katastrech, které nesousedí se sousedními okresy. Pokud to ovšem Andrej ještě nějak nezkomplikuje, tak radši buďte doma a o vládním nařízením se nepokoušejte porozumět8-o

P. Sevela 11.4.2021 9:14

Nový ministr by měl vystoupit před televizní kamery s máslem na hlavě a posypat si hlavu popelem z řepky.

L. Beneš 11.4.2021 8:15

Nový pan ministr mě potěšil: Ke jmenování se objevil nově a slušivě ostříhán (na hlavě), zatímco jeho předchůdce mi brání nechat se ostříhat, abych vypadal jako civilizovaný člověk, už od 27. prosince Léta Páně 2020. Nový ministr prvními slovy naznačil, že mi chce v návštěvě holiče bránit i nadále. Tak hurá do toho!

V. Kain 11.4.2021 7:47

Myslím,že to opět nebyla správná volba.Ale druhou stranu je to dobře.Nasířenost lidí bude tak veliká,že za sebou v říjnu nebudete stačit zavřít ani dveře.

V. Kain 11.4.2021 7:48

Oprava: Na

I. Štípek 11.4.2021 7:24

Lidi, kecejte si hlouposti, ale ještě je třeba vydržet. Áčko má pravdu.

P. Aron 11.4.2021 10:35

Vám se přihodil nějaký úraz na hlavě ?

P. Pruner 11.4.2021 6:51

Čím hloupější protiepidemická opatření, tím více část občanů pak nebude dodržovat ani ta rozumná. Stát už třičtvrtě roku ve vlnách přitvrzuje a povoluje opatření zřejmě ve snaze regulovaně promořit populaci tak, aby se nepřehltily nemocnice. Až poslední dobou se začaly povolovat proti nevůli farmalobby jinde osvědčené léky.Současně nás krmí pohádkou jak vakcinace vše vyřeší. Ale nejsou schopni sehnat dostatek vakcin, umírají zbytečně i ti, kteří by měli odvahu se nechat očkovat. Odvahu proto, že riziko očkování nesou občané, testy nebyly ukončené. A pokud by byla možnost získat pro dobrovolníky navíc třeba Sputnik jako pro Maďary, tak se politici bojí Bruselu. Politici promrhali důvěru občanů, musíme se o sebe postarat. Je třeba pečovat o imunitu a dobrou náladu.

L. Beneš 11.4.2021 8:25

O úspěšném boji proti covidu mluví článek dnes na Seznam Zprávy pod titulem

Účet za odložené operace. Řada pacientů zemřela dřív, než se dočkala péče. Doufejme, že poté, co úspěšně mezi na covid zemřelé započítávali snad i lidi, kteří zemřeli po skoku pod rozjetý vlak, provedou řádně inventuru a sdělí národu, kolik lidí zemřelo kvůli neprovedeným operacím lidí trpících zhoubnými nádory nebo chorobami srdce atd. Pokud jde o vakcíny, zaznamenal jsem z úst činitelů, že pokud se někdo nechá naočkovat neschválenou vakcínou sputnik, náš stát resp. zdravotnictví neponesou žádné záruky v případě komplikací. A jaké záruky nese stát resp. zdravotnictví, pokud se nějaké (i fatální) komplikace objeví po naočkování tzv. schválenou vakcínou? Přečetli jste si dobře ten papír, který vám dali na znamení souhlasu podepsat před naočkováním vakcínou scválenou?

J. Tichánek 11.4.2021 5:28

Nové koště dobře mete.Zase Burešův poskok? Na jak dlouho?;-€

A. Novotný 11.4.2021 3:20

Správně důchodci to ocení u voleb R^

J. Vostrý 11.4.2021 9:40

Co ocení, ten zákaz týmových sportů?

P. Aron 11.4.2021 10:39

Co pořád melete o těch důchodcích ?? Já rozhodně nic neocením. A vy budete také jednou důchodce. Moc chytrý nejste ale už teď !

J. Vintr 11.4.2021 2:43

Lidé už si na covidovou totalitu tak zvykli, že jim zpupný výrok nějakého úředníka, že (on) CHCE omezovat, co smí dělat deset milionů lidí, ani nepřijde absurdní ....

P. Aron 11.4.2021 10:40

Část lidí si bohužel zvykla. Ale těch na.raných nás přibývá. A já jsem si nezvykl nikdy a na totalitu si zvykat nehodlám.


Feri odešel s kryptoměnou za 3 miliony. Za peníze z mandátu, tvrdí

Dominik Feri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bývalý poslanec Dominik Feri stihl od začátku letošního roku do konce květnu nakoupit kryptoměnu v hodnotě přes 3...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...