Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Věřím v produkt, který prodávám

Česko

E. T. POSTŘEHY

A přichází paní Dagmar. Šedesátiletá Dagmar v bílých šatech s briliantovým prstenem a kožešinovou šálou, z níž visí dvě králičí nohy. Potlesk.

„Dagmar, kolik vyděláváte?“ „250 tisíc měsíčně.“ „Jak to, že jste tak úspěšná?“ „Věřím v produkt, který prodávám.“ Nastává bouřlivý potlesk, který se promění v aplaus ve stoje. Na tomhle místě se tleská každému, kdo věří v produkt, který prodává. Paní Dagmar není první. Včera zde byl pan Ladislav, který také věřil, a dneska ráno paní Markéta. Všichni jsou úspěšní, protože věří ve svůj produkt.

Jsem na třídenním školení za 4 tisíce, protože moje kamarádka mě před dvěma lety napsala na seznam lidí, kteří by možná měli zájem o práci v pojišťovací kanceláři. Paní Dagmar odchází. Všichni se chytneme za ruce a opakujeme hesla po obtloustlém muži, kterému z čela teče pot. Těší se, až půjde do baru na drink, ale ví, že právě vydělává své další miliony. Ještě chvilku musí vydržet. Já budu taky úspěšný. Křičíme. Ještě dnes nabídnu někomu svůj produkt. Slibujeme hromadně všichni nahlas.

Pak máme za úkol napsat seznam lidí, které chceme kontaktovat pro náš nový produkt, kterému věříme. Z touhy po pomstě píšu jméno své kamarádky.

Po večeři ke mně míří už osprchovaný milionář. Dává mi ruce kolem ramen. Dívá se mi upřeně do očí a říká, že zde mne čeká budoucnost, pokud budu věřit ve svůj produkt. Pak mi podává knihu Myslete pozitivně a svět se vám pokloní.

Po příjezdu domů se snažím ze všech sil vnutit několika lidem výborný a kvalitní produkt, kterému věřím. Nikdo ho nechce.

Za pár týdnů se díky své rozvětvené rodině dostávám do prvních řad úspěšných prodejců. Prodala jsem 65 smluv. Jsem odměněna kuponem, který mohu vyměnit za nový mobilní telefon. Následující den zjišťuji, že kupon lze využít pouze v Pelhřimově. Nevím, kde je Pelhřimov, a vzdávám to.

Volá můj přímý šéf. Ukazuje mi svoji novou kancelář a 300 nových vizitek. Ptá se mě, jestli bych taky někdy chtěla mít svoji kancelář s koženým křeslem. Odpovídám, že věřím v produkt, který prodávám. Šéf je nadšen. Doma se mne můj manžel ptá, jestli ho miluji. Odpovídám, že věřím v produkt, který prodávám. Můj muž volá mému šéfovi, že zítra už nepřijdu.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...