Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Věřím, že opozice ani nevznikne

Česko

Změna v čele fotbalu - Ve výkonném výboru má Haškův tábor výraznou většinu

Zelenou nedostal jen on, ale především jeho plány. Ivan Hašek (45) ovládl volbu předsedy fotbalového svazu tak drtivě, že jeho tým nebude mít ve vedení konkurenci.

* Čekal jste takový úspěch?

Jsem mile překvapen. Nečekal jsem, že se do výkonného výboru dostane tolik lidí z mého týmu.

* Ze třinácti míst jich nakonec váš tým obsadil deset.

Jsem spokojený. Musím poděkovat delegátům za lidi, které navolili. Většina z nich patří do té mé filozofie, především třeba kandidáti za ligu, kde jsou zástupci Sparty, Slavie a Karel Poborský. To je pro mě milé překvapení.

* Během zasedání se u vašeho stolu čile jednalo. Prozradíte o čem?

Je fakt, že jsme se radili hodně. Hlavně při první volbě. Dolaďovali jsme kroky, jak postupovat.

* Prý jste chtěl po svých kandidátech, aby se usmívali. Vážně?

Myslím, že bychom se měli usmívat všichni, fotbal je přece zábava. Měli bychom se jím bavit.

* Mrzí vás na volbách vůbec něco?

Vždy to může být lepší, ale taky mohlo být hůř. Jsem spokojený hlavně v tom, jak to proběhlo, jak se delegáti prezentovali. To je signál pro veřejnost, že fotbal půjde cestou, kterou chceme.

* Chtěl jste přivést co nejvíce nových tváří, jenže do výkonného výboru se dostali i tři členové původního vedení. Mrzí vás to?

To bylo jen takové doporučení. I přes ty tři lidi si myslím, že můžeme říci, že je výkonný výbor složený z nových tváří.

* Vedle vás v něm zasedne i Rostislav Votík, který je spojován s kontroverzním Romanem Berbrem. Nebojíte se toho?

Myslím, že jsme snad dostatečnou zárukou toho, že budeme bojovat proti všem nečistostem. A já budu první, který půjde v čele.

* Kromě něj budete mít vedle sebe ještě pány Haškovce a Kašného, se kterými jste také nepočítal.

Nemůžu si nadiktovat všechny jména. Je to jako na hřišti, když tři hráče vystřídáte. Není to žádný problém. Oba mají navíc chuť se zapojit do práce v novém vedení.

* Politici by vám mohli závidět, že vlastně nemáte skoro žádnou opozici. Uvědomujete si to?

Myslím, že opozice se vytváří hlavně podle toho, jakou odvádíte práci. Proto věřím, že ani žádná opozice nevznikne. Je na nás, abychom nedali kritikům šanci.

* Nebojíte se ale velkých očekávání, která jsou s vámi spojována?

Jsem na to připraven. Zodpovědnosti se nezříkám. Bude záležet jen na nás, abychom očekávání splnili.

***

Nové vedení českého fotbalu Ivan HAŠEK (45) předseda Úspěšný hráč i trenér se v následujících čtyřech letech pokusí stát také úspěšným funkcionářem. Jindřich RAJCHL (32) místopředseda za Čechy Čtyři roky šéfoval ligové vesnici v Blšanech, dnes působí v sázkové kanceláři bwin a jako šéf dozorčí rady druholigové Dukly. Dalibor KUČERA (47) místopředseda za Moravu Vedení kritizoval i v minulém výkonném výboru, při volbách uspěl na úkor bývalého spojence Kubíčka. Miroslav KŘÍŽ (50) místopředseda za ligu V uplynulých pěti letech pomohl stabilizovat v nejvyšší soutěži Viktorii Plzeň, kde působí v dozorčí radě. Pavel NEZVAL (50) předseda řídící komise pro Moravu Předseda SK Uničov povýšil z člena komise na jejího šéfa. Rostislav VOTÍK (54) předseda řídící komise pro Čechy Ačkoliv ho nepreferoval ani jeden z kandidátů na předsedu, ve výboru se udržel. Pavel BLAHA (44) Petr KAŠNÝ (44) členové výkonného výboru za Moravu Oba kandidáti uspěli už v prvním kole. Haškovým favoritem byl Blaha, Kašný do jeho týmu nepatří. Milan HAŠKOVEC (48) Petr VOŽENÍLEK (36) členové výkonného výboru za Čechy Haškovec čelil během valné hromady ostré kritice předsedy revizní komise, přesto mu to ve volbách neuškodilo. Voženílek je druhým zástupcem pražské Dukly ve fotbalové vládě a stejně jako místopředseda Rajchl Haškův zastánce. Dušan SVOBODA (34) Petr DOLEŽAL (43) Karel POBORSKÝ (35) členové výkonného výboru za ligu Už v prvním kole uspěl Svoboda, po Danielu Křetínském druhý nejvýš postavený muž ve Spartě. Doplnil ho šéf mistrovské Slavie Doležal, který na svazu už dřív působil v legislativním oddělení. Funkcionářskou roli si Karel Poborský vyzkoušel v Českých Budějovicích, teď opět poskočil o stupeň výš.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!