Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vernerovi medaile unikla

Česko

Český krasobruslař skončil na mistrovství světa čtvrtý, titul získal Američan Lysacek

LOS ANGELES Český krasobruslař Tomáš Verner byl bezprostředně po volné jízdě, kterou jel v noci na pátek, zklamaný z toho, že mu těsně unikla premiérová medaile z mistrovství světa. Necelý den poté už u něj ale převažovaly pozitivní pocity. Po kolapsech na loňském MS a letošním mistrovství Evropy dokázal čtvrtým místem v Los Angeles, že patří do světové špičky.

„Už se mi to rozleželo. Po závodě jsem byl hodně smutný a zklamaný z toho, že to byla jenom brambora. Ale aspoň se můžu radovat z toho, že jsem dokázal svoji příslušnost k těm nejlepším,“ řekl.

To bylo hlavním cílem dvaadvacetiletého krasobruslaře. „Já jsem udělal všechno pro to, abych získal zpátky svoje dobré jméno, které jsem měl a se kterým jsem posledních pár soutěží trochu hazardoval. Teď jsem ho dostal zpátky a hodlám si ho udržet až do Vancouveru,“ řekl s výhledem k olympiádě. O medaili přišel až při posledních dvou skocích Čtvrtého místa, které zajišťuje účast dvou Čechů v mužské olympijské soutěži, si tentokrát váží více než dva roky starého stejného umístění z předminulého šampionátu v Tokiu. „Čtvrté místo z Japonska bylo na cestě nahoru. To je o něco snazší, člověk nemusí nic dokazovat a jde jenom kupředu. Pak přišel Göteborg a já jsem potřeboval potvrdit příslušnost ke světové elitě. O to to bylo těžší,“ vysvětlil.

Ve volné jízdě v Los Angeles se o medaili připravil až v posledních dvou skocích, kdy zařadil lutz a flip jen se dvěma otáčkami. Nehledal za tím nedostatek fyzické kondice. „Sil jsem měl dost, zbytek programu jsem dojel normálně bez toho, abych zakopával nebo něco podobného. Asi to byla trošku ztráta koncentrace,“ uvažoval mistr Evropy z roku 2008.

Bezprostředně po skončení volné jízdy si ulevil jadrným výrazem, ale při čekání na známky neprožíval nijak extrémní pocity. „Věděl jsem, že jsem tři čtvrtiny jízdy zajel výborně a za to dostanu nějaký kredit, ale budou mi tam chybět body, které budou rozhodující pro boj o medaile,“ vysvětlil.

Výsledky: 1. Lysacek (USA) 242,23, 2. Chan (Kan.) 237,58, 3. Joubert (Fr.) 235,97, 4. VERNER 231,71, 5. Contesti (It.) 226,97, 6. Kozuka (Jap.) 222,18. Taneční páry – po originálním tanci: 1. Domninová, Šabalin (Rus.) 105,45 bodu, 2. Belbinová, Agosto (USA) 104,81, 3. Virtueová, Moir (Kan.) 100,42, ...20. MYSLIVEČKOVÁ, NOVÁK 74,6.

Autor:

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...