Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Versace honí konkurenty, nabídne luxusní mobil

Česko

MILÁN Svůj první luxusní mobilní telefon uvede na trh známý italský módní dům Versace. Značka, kterou si rády vybírají celebrity kráčející po červených kobercích při rozmanitých společenských akcích, tak pronikne do vzkvétajícího sektoru návrhářské branže.

Poprvé bude telefon předveden ještě tento měsíc vybraným klientům na soukromé módní přehlídce při pařížských týdnech módy. Na trh se má dostat na jaře, ale jeho cena zatím sdělena nebyla.

Versace, který už pronikl do šperkařství, hodinek a interiérového designu, oznámil, že o vývoji, výrobě a distribuci telefonu podepsal dohodu se společností ModeLabs Group.

Módní dům Versace z Milána, který založil Gianni Versace a nyní ho vlastní jeho sestra Donatella, její bratr Santo a její dcera Allegra, v minulých dnech představil na milánském týdnu módy svoji kolekci mužských oděvů pro podzim a zimu 2010/2011.

Versace není první módní dům, který přichází s mobilním telefonem. Giorgio Armani představil elegantní mobil za 700 eur (přes 18 tisíc korun) loni v říjnu. Svůj mobilní telefon má na trhu také Prada.

Segmentu luxusních telefonů však vévodí značka Vertu finské firmy Nokia. Její telefony se prodávají za mnohonásobek ceny přístrojů italských módních domů. Vertu svým zákazníkům nabízí i luxusní služby, jako je kdykoliv dostupný osobní asistent.

***

Luxusní doplňky

Mobil, další cesta, jak zhodnotit značku

Giorgio Armani se při vývoji svého mobilního telefonu spojil s jihokorejskou firmou Samsung.

První společný telefon představili v roce 2007.

Nejnovějším plodem spolupráce Armaniho se Samsungem je stylový komunikátor. Má dotykový displej i klasickou klávesnici, GPS navigaci a pětimegapixelový fotoaparát. K internetu se lze připojit i přes wifi.

Prada také spoléhá na Korejce. „Svůj“ mobil nabízí ve spolupráci s LG.

S prvním přístrojem přišly na trh také v roce 2007. Za rok se podařilo prodat jeden milion kusů.

Nejnovější přístroj nabízí obvyklou výbavu pro mobily vyšší cenové kategorie, jako je wifi, navigace a kvalitní fotoaparát. Lze k němu však přikoupit hodinky, které identifikují volajícího nebo zobrazují SMS.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!