"Dosud shromážděné důkazy ukazují na důvodné podezření, že většina schůzek (jednání) měla být uskutečněna na jiných místech než v budovách Poslanecké sněmovny. Tři schůzky sice proběhly v budově Poslanecké sněmovny, avšak zjevně se jednalo o ryze soukromé jednání jejích účastníků, ne o účast na jednání pléna Poslanecké sněmovny, jejích orgánů či klubů politických stran," tvrdí žalobci v dopise Nejvyššímu soudu.
"Schůzky byly uskutečněny na více místech v Praze a Brně, z nichž některá nebyla blíže zjištěna. Konkrétně se podařilo zjistit schůzky v Hrzánském paláci, v restauraci Vojanův dvůr, v Kramářově vile, na přesně nezjištěném místě v Praze 8 - Karlín, ve Strakově akademii, v budově Českých drah, v hotelu Holiday Inn Brno, v Hotelu International Brno a na brněnském Výstavišti," vypočítávají státní zástupci místa, kde měli trafikanti jednat.
Opírají se přitom o dokumenty poskytnuté Poslaneckou sněmovnou, které na zastupitelství dorazily teprve nedávno. "Tento závěr vyplývá z veřejně dostupných informací o činnosti poslanecké sněmovny a ze složení účastníků schůzek," uvádí dále v dopise zastupitelství.