1. března 2017 11:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Většinu Česka ve čtvrtek zasáhne silný vítr, na horách bude sněžit

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Reuters

PRAHA Na většině území Česka bude ve čtvrtek silný vítr. Foukat bude místy rychlostí v nárazech kolem 70 kilometrů v hodině, na horách kolem 110 km/h. Varování meteorologů se netýká Vysočiny a Moravy. Na horách napadne až 15 centimetrů nového sněhu. Výstrahu ve středu vydal Český hydrometeorologický ústav.

Silný západní až jihozápadní vítr se do Česka postupně rozšíří od západu. Výstraha meteorologů platí od 06:00 pro Prahu i všechny další české kraje, s výjimkou Jindřichohradecka na jihu Čech a také Chrudimska a Svitavska v Pardubickém kraji. K večeru má vítr slábnout.

„Na horách do čtvrtečního večera napadne pět až 15 centimetrů nového sněhu, v kombinaci se silným větrem se proto budou místy tvořit sněhové jazyky,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Lidé by podle meteorologů měli proti větru zabezpečit okna, dveře, skleníky a stavební jeřáby, pozor by si měli dávat řidiči. Na horách mají lidé omezit zejména hřebenové túry.

Silný vítr Česko zasáhl naposledy v pátek, vichřice působila škody v lesích a energetická společnost ČEZ kvůli ní vyhlásila kalamitní stav v 18 okresech.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz