2. prosince 2017 13:29, aktualizováno  13:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Většinu příštího týdne bude zataženo. Objeví se sníh, déšť a teploty pod nulou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Sníh lze očekávat zejména ve vyšších polohách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sníh lze očekávat zejména ve vyšších polohách | foto: Anna Vavríková, MAFRA

PRAHA Po většinu příštího týdne bude v Česku zataženo až oblačno. Místy se objeví také sněžení nebo déšť. O víkendu přijde ze západu studená vlna, která bude zvolně přecházet přes celé území k východu, vyplývá z údajů Českého hydrometerologického úřadu.

Neděle
V noci bude oblačno až zataženo, na severovýchodě se místy objeví také slabé sněžení. Přes den bude zataženo až oblačno, později se zejména v Čechách trochu vyjasní. V některých krajích, zejména na východě a severovýchodě, bude přes den místy sněžit. Nejnižší noční teploty dosáhnou -2 až -6 °C, nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, na horách lze očekávat teplotu kolem -5 °C.

Pondělí
Sníh bude v polohách pod 400 m n.n. přecházet v déšť se sněhem či jen samotný déšť. Srážky by měly s výjimkou jihozápadu a západu Čech ubývat. Nejnižší noční teploty dosáhnout na Moravě až - 7 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 1 až 5 °C.

Úterý
V úterý lze na většině území Česka očekávat déšť nebo mrholení. V polohách nad 400 m n.m. půjde o srážky sněhové. Teploty by měly přes den dosáhnout až 6 °C.

Středa
Přes den bude zataženo až oblačno, na horách bude místy pršet nebo mrholit. Očekávat lze také mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 2 až 6 °C.

Čtvrtek
Opět bude přes den zataženo až oblačno, přechodně bude místy jasno - zejména v Česku. Místy se objeví mlhy, ojediněle také mrholení. Mírný jihozápadní vítr se postupně přemění na jižní až jihovýchodní, na severovýchodě zesílí na 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 1 až 5 °C

Pátek až neděle
Od pátku do neděle bude zataženo až oblačno. Od západu se na většinu území dostane déšť nebo přeháňky. Ve středních a vyšších polohách se objeví také sněhové srážky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 2 až 7 °C.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse