Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vězně v paruce chytili, protože jel na červenou

Česko

BRNO/PROSTĚJOV Aby se dostal na svobodu, vykopl odsouzený Jiří Pešek před dvěma týdny mříž v okně přímo v budově soudu v Prostějově. A uprchl odtud.

Policejní pátrání bylo marné, po uprchlíkovi se slehla zem. Nakonec doplatil na banální přestupek. Tmavý peugeot, který ve středu před šestou ráno neměl čas čekat na křižovatce v brněnských Černých Polích, až se rozsvítí zelená, zaujal policejní hlídku. Ve snaze vyřešit s řidičem přestupek se policisté pustili za ním. Auto však začalo ujíždět a v ulicích jindy klidné čtvrti se začala odehrávat dramatická honička. U dětské nemocnice došlo k dopravní nehodě.

„Naštěstí při ní nebyl nikdo zraněn. I v těžce poškozeném voze ale ujížděl pronásledovaný dál, dokonce i po chodnících,“ popsal brněnský policejní ředitel Martin Kotlan. Hodně poškozený vůz po chvíli Peškovi definitivně vypověděl službu.

Policisté napřed nevěděli, koho zadrželi. Šofér maskovaný blonďatou parukou se vydával za Slováka a představil se smyšleným jménem. Při kontrole auta, které bylo kradené, policisté nalezli dvě pistole, revolver, dýky, teleskopické obušky a poměrně vysokou částku peněz. Podle kriminalistů směřoval Pešek do Itálie, kde dřív obchodoval s automobily. „Jeho dopadení je pro policii velký úspěch. Navíc šlo o velmi nebezpečného pachatele,“ zdůraznil Kotlan.

Pešek byl odsouzen za majetkovou trestnou činnost na osm let do vězení. Z budovy prostějovského soudu uprchl 26. října vězeňské eskortě, když čekal na převoz.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!