Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vězni se chystali na vzpouru i v Kuřimi

Česko

  17:53
Jednou z věznic, kde se měla počátkem října odehrát vězeňská vzpoura, byla i věznice v Kuřimi. Lidovým novinám tuto informaci potvrdily dva nezávislé zdroje.

Ilustrační foto foto: Plzeň Bory.

Vězeňská služba už dříve přiznala, že hlavní vzpoura měla propuknout v pražské pankrácké věznici, poté se vězeňské nepokoje měly rozšířit do dalších čtyř zařízení. Ty však Vězeňská služba odmítla zatím blíže specifikovat. Oficiální místa jména věznic, kde měla vzpoura propuknout, úzkostlivě tají. A odmítají komentovat i informaci Lidových novin o chystané vzpouře v Kuřimi.

VÍCE O CHYSTANÉ VZPOZUŘE:

O přípravě nepokojů v pondělí informovala televize Prima. Vzpourám ve věznicích s předstihem zabránila vězeňská služba ve spolupráci s policií. Část vzpoury se podle Primy měla odehrát začátkem října v pankrácké věznici, skupina vězňů ji prý měla podle plánu ovládnout za čtyři minuty. Při razii se u vězňů našly bodné a sečné zbraně.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) tyto informace však popřel."Mediální spekulace, že by se na přípravě nepokojů ve věznicích podílel takzvaný Berdychův gang, se nezakládá na pravdě. Stejně tak mohu vyvrátit spekulace, že se na rozkrytí celé věci podílela Bezpečnostní informační služba," uvedl v úterý Pospíšil.

Více čtěte ve středečním vydání deníku Lidové noviny.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat