14. července 2012 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sněmovní sprosťárny: Peake neudržela smích, Schwarzenberg klimbal

Karolínu Peake údajný rozhovor ministra Kalouska s poslancem Skokanem velmi pobavil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karolínu Peake údajný rozhovor ministra Kalouska s poslancem Skokanem velmi pobavil. | foto: Reprofoto

PRAHA Ostře sledované parlamentní přenosy z posledních dnů nabídly pozorným divákům zajímavou podívanou. Vedle již tradičně klimbajícího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) zachytily kamery i „odbouranou“ místopředsedkyni vlády Karolínu Peake (LIDEM). Stačila k tomu četba přepisu rozhovoru mezi poslancem Petrem Skokanem (VV) a Miroslavem Kalouskem (TOP 09).

Vrcholní představitelé vlády mají tu smůlu, že objektiv kamery při živých přenosech z jednání parlamentu je na ně namířen takřka neustále. Sedí totiž přímo za řečnickým pultem, kam se hlásí poslanci se svými poznámkami a interpelacemi.

Páteční záznam jednání, které se po ránu věnovalo hlavně skandálu Miroslava Kalouska s telefonáty policistům, překvapilo zprvu málokoho. Záběry klimbajícího ministra zahraničí již delší dobu patří mezi kolorit i těch nejvypjatějších událostí ve sněmovně.

Miroslav Kalousek byl během schůze napjatý, Karel Schwarzenberg v klidu odpočívá.

Miroslav Kalousek byl během schůze napjatý, Karel Schwarzenberg v klidu odpočívá.

Karel Schwarzenberg si zdříml dokonce i během mohutně sledované obhajoby Davida Ratha, jehož u řečniště hlídala policejní eskorta z litoměřické věznice. (PODÍVEJTE SE)

V pátek dokázaly ministra zahraničí z letargie probudit jen plamenné promluvy opozičníka Lubomíra Zaorálka (ČSSD).

Na mladým jsem se dneska rozcvičil...

Pak se ale před mikrofony postavil poslanec Petr Skokan se svým přepisem zářijového telefonátu s ministrem financí. Svérázné zahájení rozhovoru slovy: „Nazdar, ty debile,“ zaujalo okamžitě Schwarzenbergovu pozornost. Šéf strany, jejíž místopředseda byl líčen jako sprostý hrubián, však během promluvy plné vulgarit zachoval kamennou tvář.

Jeho přísedící ale takovou sebekontrolou neoplývali. Vicepremiérka Karolína Peake si raději během nejvulgárnějších úryvků vzala na pomoc svůj mobilní telefon. Při výzvě k poslaneckému souboji a zmínce o „rozcvičce“ na profackovaném mladíkovi se ale neudržela a vybuchla smíchy.

Přečtěte si inkriminované vystoupení

Veselo bylo v tu chvíli v celém jednacím sále, na televizních obrazovkách byla ale nejviditelnější právě Peake. Z jejího výrazu je zřejmé, že v tom nebyla sama. Úsměv si totiž vyměňuje se svým sousedem na pravé straně – premiérem Petrem Nečasem.

Právě předseda vlády má neocenitelnou výhodu, že jeho sedačka je s řečnickým pultem v dokonalém zákrytu a na mnohdy výstřední projevy svých kolegů se může tvářit, jak se mu zachce. A to bez vážnějších obav z případných mediálních šrámů.

mevMartin Nevyhoštěný

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz