30. srpna 2018 8:25, aktualizováno  11:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚10 milionů, nebo barák poletí do vzduchu.‘ Policie dopadla muže, který hrozil bombou na Andělu

Uzavřena je také ulice Stroupežnického nedaleko obchodního centra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uzavřena je také ulice Stroupežnického nedaleko obchodního centra. | foto: Kristýna KutnarováLidovky.cz

PRAHA Pražští kriminalisté dopadli muže, který na začátku týdne dvakrát vyhrožoval bombovým útokem v nákupním centru na pražském Smíchově. Za vydírání mu hrozí až 12 let vězení. Podle nahrávky telefonního hovoru, kterou dnes policie zveřejnila na twitteru, muž požadoval deset milionů korun. V pondělí bylo centrum zhruba šest hodin zavřené, v úterý ho policisté prohledávali za provozu. Výbušninu nenašli.

Muž tvrdil, že v centru uložil pětikilovou trhavinu. Bombu hledali psi vycvičení na vyhledávání výbušnin, přivolán byl také pyrotechnik. Centrum bylo v pondělí zavřené zhruba od 15:15 do 21:15. Z bezpečnostních důvodů byla také zastavena doprava v Plzeňské ulici ve směru od Anděla na Řepy a v ulici Stroupežnického. „Probíhá vyčíslení škody, která bude několikamilionová. Samozřejmě půjde na vrub stíhanému muži,“ uvedl pražský policejní mluvčí Jan Daněk

Policisté muže zadrželi v úterý odpoledne na Smíchově. U výslechu se k výhružkám přiznal. „Jako motiv uvedl to, že měl splín a nic lepšího ho nenapadlo. Na závěr výslechu muž svého jednání litoval a omlouval se za to, co udělal,“ sdělil Daněk.

Muž chtěl, aby policisté v 18:00 dali v tašce do jedné z popelnic za obchodním centrem deset milionů korun v pětiseteurových bankovkách. „Jinak celý barák poletí do vzduchu,“ řekl v telefonátu.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR VÝROBY-ELEKTROMECHANIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 500 - 27 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz