Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie 2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Exministr Vojtěch si opět zazpíval, tentokrát u Jana Krause. Mluvil i o ministerském životě

Adam Vojtěch znovu zazpíval, tentokrát v Show Jana Krause. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adam Vojtěch znovu zazpíval, tentokrát v Show Jana Krause. | foto: FTV Prima

Praha Nejen novináři se dnes již bývalému ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi pohrdlivě posmívali za jeho účast v pěvecké soutěži SuperStar před patnácti lety. Vojtěch se však po opuštění resortu rozhodl, že svůj výkon připomene a znovu vystoupí. Navzdory vládnímu zákazu zpívání ho tak diváci mohou slyšet na obrazovkách ve středečním premiérovém dílu Show Jana Krause.

„Omezení se týká pouze akcí, kde se převážně zpívá. To rozhodně nebyl případ této talk show, kde jsem zpíval dvě minuty. Bylo to tedy zcela v pořádku a v souladu s platnými opatřeními,“ osvětlil svoje konání Vojtěch pro server iDnes.cz.

To plně podporuje slova současného ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který na konci září uvedl, že omezení se týká produkcí, kde je převážně zpěv. „Neznamená to, když je představení, kde někdo na dvě minuty zpívá,“ uvedl ministr Prymula.

Podle avíza FTV Prima na pořad se kromě zpěvu a účasti ve známé soutěži Česko hledá Superstar vyjádřil poslanec a exministr i ke svému politickému působení. „Už jsem toho měl dost, byl jsem tam téměř tři roky,“ uvedl Vojtěch a zároveň dal nahlédnout do zákulisí svého tehdejšího života v době koronavirové krize.

„Pořád jsme se radili se všemi experty, i o víkendech. Ze začátku, na přelomu února a března, jsme toho moc nevěděli, jen jsme viděli, co se dělo v Číně, což bylo daleko, tak nás to ještě tolik nevzrušovalo, ale pak přišla Itálie, kde byly přeplněné nemocnice,“ sdělil v televizi a dodal, že domů se vracel i kolem třetí ráno, přičemž v pět už opět vstával. „Manželka toho začínala mít dost,“ doplnil Vojtěch s tím, že nyní se rozhodl, že dokončí svůj poslanecký mandát a pak nejspíš odejde z politiky úplně.

„Není to úplně prostředí, které bych považoval za sebe kultivující, ale na druhou stranu člověk by nikdy neměl říkat nikdy,“ okomentoval své rozhodnutí.

Kromě exministra se ve středeční show objeví také manželé Hana Zagorová se Štefanem Margitou, kteří v září prodělali koronavirus a Daniel Vávra, který představí svůj koncept boje za svobodu projevu v digitálním věku. 

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...