Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Agresivní ‚vybržďovač‘ byl obviněn. Za zablokování jízdního pruhu smykem mu hrozí 8 let vězení

Česko

  6:00
MOST/PRAHA - Svým agresivním stylem jízdy, během níž soustavně vybržďoval jiného řidiče, ohrozil několik účastníků provozu. Nebezpečnému šoférovi, který koncem října smykem zatarasil silnici mezi severočeskými městy Bílina a Most, nyní hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Policie jej obvinila z obecného ohrožení.

Agresivní řidič ohrožoval vybržďováním ostatní účastníky provozu na silnici mezi Bílinou a Mostem. foto: TV NovaReprofoto

Incident, jenž se odehrál 24. října v odpoledních hodinách, způsobil necitlivý manévr na kruhovém objezdu. Šofér, jehož vůz se záznamovým zařízením situaci zachytil, se na okružní křižovatku za zvuku klaksonu vtěsnal, ačkoliv byla již zaplněná jinými auty. Učinil tak, aby uvolnil místo jinému projíždějícímu vozu.

VIDEO: Hazard na silnici. Agresivní ‚vybržďovač‘ v rychlosti zablokoval smykem jízdní pruh

Manévr se však nelíbil řidiči před ním, jenž za kruhovým objezdem zastavil a šel motoristovi říct několik ostrých slov. Po krátké výměně názorů nasedl zpět do služebního vozu a rozjel se. Chvíli nato ovšem zastavil znovu, načež se proti stejnému šoféru rozběhl a rukou začal mlátit do jeho automobilu.

Tím nebezpečné chování neustalo, naopak se ještě vystupňovalo. Agresor začal posádku druhého vozidla ohrožovat i během jízdy. Několikrát se ji pokusil vybrzdit a to místy tak, že auto takřka zastavil. Nakonec tak přeci jen udělal, když v plné rychlosti zatáhl za ruční brzdu a smykem vůz postavil napříč do pravého jízdního pruhu. Ohrožovaní účastníci provozu se mu vyhnuli na poslední chvíli.

Celý záznam incidentu. Riskantní manévr v čase 6:15: 

„Ohrozil můj život, ohrozil život mé spolujezdkyně, ohrozil životy v autech vzadu,“ líčil tehdy řidič, jenž celou situaci nahrával, televizi Nova, která o případu informovala jako první.

Agresivnímu a nebezpečnému chování učinila přítrž až policie, když muže zastavila za Mostem ve směru na Chomutov. Ta jej nyní obvinila z trestného činu obecného ohrožení. V případě prokázání viny si šofér může odsedět až osmiletý trest. Stíhán je na svobodě.

Odletující jiskry, exploze pneumatiky. Rumunský kamion v Česku ohrožoval řidiče, převážel těžké dodávky

„Řidič osobního auta značky Škoda ve směru od Bíliny na Most měl spustit výstražná světla a prudce brzdit před jiným osobním vozidlem, jehož řidič byl nucen zareagovat tak, aby předešel střetu vozidel,“ popsala událost ústecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

„Situace vygradovala v úseku u obce Obrnice, kdy řidič škodovky předjel poškozeného, následně dostal vůz do smyku a auto zastavil příčně přes pravý jízdní pruh vozovky před svodidly a před vozem poškozeného. Ten, aby odvrátil hrozící střet, vyjel na poslední chvíli do levého jízdního pruhu,“ dodala mluvčí.

K události se vyjádřila také společnost Excon, v jejímž autě řidič ostatní ohrožoval. S počínání svého zaměstnance se prý neztotožňuje, další hodnocení případu ale přenechá na kompetentní orgány. „Za chování našich zaměstnanců ve volném čase nemůže nést naše společnost odpovědnost, neboť není v naší moci toto ovlivnit,“ uvedla firma, která se zabývá výrobou ocelových konstrukcí.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat