Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Celníci našli statisíce cigaret

Česko

  20:02
POTŮČKY (KARLOVARSKO) - Přes 320 tisíc kusů pašovaných cigaret zabavili při své celodenní akci celníci v jedné z největších asijských tržnic v tuzemsku - v Potůčkách na Karlovarsku. Akce byla výsledkem několikaměsíčního sledování. Zásah prováděli maskovaní ozbrojenci. Fotogalerie, video...

Celníci kontrolují zboží v Tržnici Potůčky na Karlovarsku foto: Josef Hympl, Lidové noviny

Celníci začali zátah v osm hodin ráno. Pro vstup do uzavřených prostor měli s sebou povolení státního zástupce, pro otevření (domovní prohlídce) jednoho z bytů, který v areálu tržnice v Potůčkách prohledávali, zase povolení soudu.

Vedle velkého množství cigaret (320 tisíc kusů) byli v různých částech tržnice objeveno ještě přes 9 tisíc nelegálních cd a dvd  nosičů. "Potůčky jsou na samé hranici s Německem. Prohledávaný objekt s ním přímo sousedí. Prodejci již neprodávají plagiáty a pašované zboží na stáncích, jak tomu bylo dříve. Mají je pro pokoutný prodej pro cizince ukryté v uzavřených místnostech," uvedla včera na místě mluvčí západočeského celního ředitelství Jitka Blahutová.

Zátah na cigarety byl podle ní výsledkem několikaměsíční práce celníků, kteří sbírali důkazy. "Přesto jsme tolik zboží na místě nečekali," dodala Blahutová.

Samotnou akci v Potůčkách provádělo přes čtyřicet celníků a nasazeni byli i speciálně cvičení psi na hledání tabáku.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!