24. ledna 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Centimetry od tragédie. Řidič kamionu předjížděl na plné čáře, těsně minul autobus v protisměru

Řidič kamionu snažící se předjet dva své kolegy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řidič kamionu snažící se předjet dva své kolegy. | foto: REPROFOTO Facebook

PRAHA Jen centimetry dělily od srážky kamion a autobus jedoucí v protisměru. Řidič nákladního vozu firmy Mikostar se pokusil na poslední chvíli a přes plnou čáru předjet dva své kolegy - kdyby to udělal o zlomek sekundy později, mohlo dojít ke tragédii. Firma už zahájila s řidičem kárné řízení.

Řidič kamionu firmy Mikostar Logistics ze Vsetína musel mít zřejmě hodně naspěch. Ve vysoké rychlosti se v úterý ráno rozhodl předjet dva své kolegy, plné čáře navzdory. Následky přitom mohly být hrozivé. Ještě když byl na rovnoběžných čarách značící část vozovky, kam by se vozidlo vůbec nemělo dostat, jen těsně minul protijedoucí autobus.

Klíčová pasaž začíná zhruba 35 sekund před koncem videa.

Řidič jednoho z předjížděných kamionů Rostislav Křenek video ve středu umístil na svůj Facebook s popiskem: „Takto jezdí frajeři ze Vsetína Mikostar.“ Dle Křenkových slov k situaci došlo ve středu okolo osmé hodiny ráno na německé silnici z města Freyung směrem na Strážný do Čech.

Rozezlený řidič se svého nezodpovědného kolegu snažil kontaktovat skrze vysílačku, ten prý ale neodpověděl. Lidé se případu chytili a zkontaktovali společnost Mikostar.

Uživatel sociální sítě Facebook Jan Knížek chtěl znát reakci firmy a proto hazardní kousek jejich zaměstnance do Vsetína přeposlal. Společnost se po nějaké době omluvila a uvedla, že situaci již s řidičem řeší. „Naši firmu tato situace velice mrzí. Snažíme se vybírat jen zkušené řidiče. Jeho jednání bylo nezodpovědné a hlavně nebezpečné. S řidičem je už vedeno kárné řízení. Ještě jednou se omlouváme,“ odepsala firma.

Mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura pro server Lidovky.cz uvedl, že podnět k události zatím policisté nedostali, hodlají se jí ale zabývat na základě videa. Jelikož ale k hazardu se životy došlo na území Německa, předá nyní tento podnět svým bavorským kolegům.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
REFERENT/KA NÁKUPU Praha-Východ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 26 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz