21. července 2015 9:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Dramatická noční záchrana na Smíchově. Hasiči pro ženu ve 3. patře museli oknem

Záchranáři se rozhodli dostat do bytu přes okno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranáři se rozhodli dostat do bytu přes okno. | foto: Vojtěch Gibiš, Lidovky.cz

PRAHA Záplava modrých světel, hasič na žebříku rozbíjející okno ve třetím patře a nakonec happy end. Jako dobře namazaný stroj zafungoval v noci na úterý v Praze na Smíchově integrovaný záchranný systém.

Tomáškovu ulici v Praze 5 krátce po jedné hodině v noci osvětlila modrá světla. Městská policie, státní policie, hasiči a záchranná služba. Celkem šest vozů vyjelo na pomoc starší ženě, kterou potkaly závažné zdravotní potíže a nebyla schopná dojít ke dveřím, aby otevřela.

Hasič se pomocí sekyrky dostává přes dvojité okno.
Tomáškovu ulici v Praze na Smíchově po jedné hodině v noci zaplavila světla...

Hasiči se proto rozhodli pro násilný vstup skrz okno. K nebi během pár okamžiků míří plošina a na ní hasič se sekyrkou v ruce. Během několika minut rozbijí okno a vstupuje dovnitř. „Hlášení jsme dostali v 1:02. Vyjeli tam hasiči ze Smíchova. Po průzkumu v 1:09 postavili i žebřík a otevřeli byt přes okno,“ řekla serveru Lidovky.cz tisková mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Osmaosmdesátiletou stařenku si pak převzala záchranná služba a odvezla ji do nemocnoce v Motole. Celý zásah tak trval jen zhruba 40 minut.

givVojtěch Gibiš

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.