1. listopadu 2018 15:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Hazard na silnici. Agresivní ‚vybržďovač‘ v rychlosti zablokoval smykem jízdní pruh

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 12Diskuse
Agresivní řidič ohrožoval vybržďováním ostatní účastníky provozu na silnici... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Agresivní řidič ohrožoval vybržďováním ostatní účastníky provozu na silnici... | foto: TV NovaReprofoto

MOST/PRAHA Stačilo zatroubení na kruhovém objezdu. Řidiče, jemuž nebylo ani určeno, vyprovokovalo natolik, že cíleně ohrožoval ostatní účastníky provozu. Nejprve slovně, pak pěstmi a nakonec i tím, že ze svého automobilu za plné rychlosti učinil silniční zátaras. Agresivnímu a nebezpečnému chování učinila přítrž až policie, která jej šetří pro obecné ohrožení.

O incidentu, k němuž došlo minulou středu v odpoledních hodinách na silnici mezi severočeskými městy Bílina a Most, informovala jako první TV Nova. Z videa, jež zachytila kamera na palubní desce jednoho z vozů, je patrné, že vše způsobil necitlivý manévr na kruhovém objezdu. Šofér, jehož vůz disponoval záznamovým zařízením, se na okružní křižovatku za zvuku klaksonu vtěsnal, ačkoliv byla již zaplněná jinými auty. Učinil tak, aby uvolnil místo jinému projíždějícímu vozu.

Manévr se však nelíbil řidiči před ním, jenž za kruhovým objezdem zastavil a šel motoristovi říct několik ostrých slov. Po krátké výměně názorů nasedl zpět do služebního vozu a rozjel se. Chvíli nato ovšem zastavil znovu, načež se proti stejnému šoféru rozběhl a rukou začal mlátit do jeho automobilu.

Tím nebezpečné chování neustalo, naopak se ještě vystupňovalo. Agresor začal posádku druhého vozidla ohrožovat i během jízdy. Několikrát se ji pokusil vybrzdit a to místy tak, že auto takřka zastavil. Nakonec tak přeci jen udělal, když v plné rychlosti zatáhl za ruční brzdu a smykem vůz postavil napříč do pravého jízdního pruhu. Ohrožovaní účastníci provozu se mu vyhnuli na poslední chvíli.

Celý záznam incidentu. Riskantní manévr v čase 6:15:

„Ohrozil můj život, ohrozil život mé spolujezdkyně, ohrozil životy v autech vzadu,“ líčil televizi řidič, jenž celou situaci nahrával. Agresivního muže zastavila za Mostem ve směru na Chomutov až hlídka policie, která jej podezřívá z trestného činu obecného ohrožení. Za to mu v krajním případě hrozí až osm let za mřížemi.

K události se již vyjádřila také společnost Excon, v jejímž autě řidič ostatní ohrožoval. S počínání svého zaměstnance se prý neztotožňuje, další hodnocení případu ale přenechá na kompetentní orgány. „Za chování našich zaměstnanců ve volném čase nemůže nést naše společnost odpovědnost, neboť není v naší moci toto ovlivnit,“ uvedla firma, která se zabývá výrobou ocelových konstrukcí.

rsaRobert Sattler
  • 12Diskuse

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz