13. dubna 2019 10:09, aktualizováno  12:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Holčička na dětské Tatře jela po silnici k rušné křižovatce. Muž ji zachránil na poslední chvíli

Holčička na silnici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Holčička na silnici. | foto: Krimi Plzeň

Zahnašovice Nervydrásající situaci zažila ve čtvrtek ráno posádka vozu při průjezdu obcí Zahnašovice ve Zlínském kraji. Zachránila malou dívku, která vjela na dětské Tatře na silnici. V protisměru pak zamířila ke křižovatce, po níž projíždělo jedno auto za druhým. Incident zachytila palubní kamera.

Video následně řidič poslal správcům facebookové stránky Krimi Plzeň. „Tak dnes vážení se mi málem zastavilo srdce,“ cituje stránka autora, jehož představuje pod jménem Roman.

Ze záběrů, které zachycují i moment, kdy jeho spolujezdec vybíhá z vozu a na poslední chvíli před křižovatkou zvedá dítě ze silnice, není patrné, za jakých okolností se holčička dostala na vozovku.

Záběry mají od pátečního odpoledne na Facebooku statisícovou sledovatnost a k nebezpečné situaci se pod videem vyjadřují stovky uživatelů, chválí autory videa za rychlý zásah, jímž zřejmě předešli tragédii. Část z nich kritizuje zjevnou nedbalost rodičů, jiní se jich naopak zastávají s vysvětlením, že malé děti bývají těžko uhlídatelné, přitom stačí moment nepozornosti.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz