27. května 2010 16:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Kalousek si porozuměl s piráty: Jste kokoti, já taky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 59Diskuse
Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek s členy pirátské strany. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek s členy pirátské strany. | foto: Reprofoto

PRAHA Česká pirátská strana svůj happening zakončila videem s vulgárním Miroslavem Kalouskem. Členové pirátů v úterý před sněmovnou náhodou chytili místopředsedu TOP 09 v opojné náladě. Veselou debatu a podepisování na památku podpořil Kalousek nejčastěji slovem Kokot.

Piráti na podporu jednoho ze svých kandidátů pro nadcházející volby v úterý odpoledne uskutečnili happeningovou akci s názvem "Žižkovské hovno". Vydali se i před Poslaneckou sněmovnu, kde jim do rány přišel místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Nesestřihaná verze videa:"A vy račte být co, vy jste Pirátská strana?" ptá se na videozáznamu aktivistů Kalousek. A vzápětí dodává: "Vy jste sice pěkný kokoti, ale furt jste sympatičtější, než...", v tom ho přeruší pirát Milan Kozelka: "My, jsme kokoti, jo?" "Jste kokoti," neuhne Kalousek. "...ale pořád jste sympatičtější než Jirka Paroubek," dodá. Na otázku, proč má o straně takové mínění, Kalousek odvětí: "Chcete si přivlastnit majetek někoho jiného." Pak už se debata, při níž se místopředseda TOP 09 podepisuje přítomným členům pirátské strany, vulgarismy jen hemží.

"Šli jsme se před sněmovnu jenom podívat, na nikoho jsme tam nečíhali," řekl LN předseda pirátů Ivan Bartoš, který si také nechal od Kalouska podepsat kus papíru.

Sestříhaný záznam pod názvem "Vulgární Kalousek", který prozatím vidělo několik stovek diváků, je zakončen heslem "Opilý Kalousek si o všech myslí, že jsou kokoti. Opravdu chcete tohoto pána volit?".

"Bylo to v osm večer a já se pro něco vracel do kanceláře do sněmovny. Byli to příjemní lidé, oslovili mě a já se přizpůsobil jejich slovníku. Nevěděl jsem zprvu, že mě filmují, ale to nevadí. Je ubohé jestli to nyní využívají k předvolebnímu boji," řekl LN Kalousek.

Sestřihaný videozáznam:

Josef Hympl, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)
  • 59Diskuse

Najdete na Lidovky.cz