28. srpna 2017 18:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Kuriózní nehoda, tři řidiči pod vlivem u jedné nehody v centru Prahy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Třicetiletý řidič Octavie v úterý ve čtyři hodiny nad ránem nezvládl řízení... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Třicetiletý řidič Octavie v úterý ve čtyři hodiny nad ránem nezvládl řízení... | foto: YouTube/TydeníkPolicie

Třicetiletý řidič Octavie v úterý ve čtyři hodiny nad ránem nezvládl v Praze řízení svého vozu, při nájezdu na Jiráskův most narazil do obrubníku středového ostrůvku. Náraz vymrštil auto, které se ve vzduchu třikrát otočilo kolem své osy. Dopadlo na střechu přes oba protisměrné jízdní pruhy.

Naštěstí se nikomu nic nestalo, tříčlenná posádka vyvázla bez zranění. Na místo nehody přijeli smíchovští policisté, kteří zajistili posádku i místo havárie. Při dechové zkoušce naměřili řidiči téměř dvě promile alkoholu v dechu. Server TýdeníkPolicie zveřejnil video kamerového systému zachycující nehodu.

Během zajištění místa havárie okolo neustále projíždělo vozidlo Peugeot 208, jeho řidič pokaždé pozdravil učastníky nehody. V momentě, kdy projel potřetí, se jej policisté rozhodli zkontrolovat. Zjistili u něj přes jedno promile alkoholu v dechu. V tu chvíli ale ještě nebyl opilým řidičům za volantem konec.

Opilý čtyřiatřicetiletý řidič peugeotu, neschopný řízení, musel nechat vozidlo odstavené na Jiráskově mostě. Klíčky od auta policisté předali řidičově spolujezdkyni. Ta sice nebyla pod vlivem alkoholu, ale neměla řidičák. Slečna si přivolala na pomoc kamaráda sice s řidičákem, ale také pod vlivem alkoholu. Policisté oba upozornili, že žádný z nich nesmí motorové vozidlo řídit.

Odjíždějící policejní hlídka upozornila kolegy v okolí, že pokud uvidí toto vozidlo v provozu, je pravděpodobné, že za volantem sedí někdo, kdo tam nemá co dělat. Tedy buď slečna bez řidičáku, nebo její opilý kamarád.

O tři sta metrů dál zastavila posléze hlídka z oddělení Nového města Peugueot 208. Jeho řízení se i přes předchozí upozornění chopil opilý muž.

Policisté podrobili řidiče orientační dechové zkoušce. Naměřená hodnota dosahovala téměř jeden a půl promile, třetí z opilých šoféru byl „ze hry.“

První a třetí řidič jsou s ohledem na naměřené hodnoty nyní podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jim v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok. V pořadí druhému kontrolovanému řidiči klesla nakonec naměřená hodnota pod jedno promile. Proto je nyní stíhán pro přestupek, za který mu hrozí sankce až dva roky zákaz řízení motorových vozidel a až padesátitisícová pokuta, píše TýdeníkPolicie.

msz
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz