26. července 2019 12:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Malý pes snědl něco, co dle pána neměl. Dostal za to facku a ‚proletěl se vzduchem‘

Muž „vychovával“ svého psa velmi svérázným způsobem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž „vychovával“ svého psa velmi svérázným způsobem. | foto: Reprofoto

PRAHA Těžko pochopitelné jednání majitele vůči psovi zachytila před několika dny kamera v ulicích západočeského Jáchymova. Agresivní muž očividně vystrašené zvíře mlátí, hází s ním a křičí na něj. Video vzbudilo rozruch na sociálních sítích. Pes nakonec skončil v péči odborníků a je v pořádku. Případem se již zabývají příslušné úřady i policisté.

Záznam z incidentu údajně pořídila malá holčička na mobilní telefon. Video pak na svém facebookovém profilu zveřejnila uživatelka jménem Marci Deniteer.

Z nahrávky, která má zhruba patnáct vteřin, je patrné, že pes se muže bojí a utíká před ním. Nakonec si vystrašené zvíře lehne na silnici. Agresor jej nejprve udeří rukou, posléze ho nešetrně chytí a odhodí na zem. Na závěr na zvíře začne zblízka křičet, načež zcela vyděšený pes ulehne na záda a zvedne nohy.

To vše podle uživatelky Facebooku údajně jen proto, že snědl něco, co dle pána neměl.

Video (kvůli násilnosti nezveřejňujeme, můžete jej zhlédnout ZDE) se na sociálních sítích záhy rozšířilo a dostalo se i k zástupcům vedení města Jáchymov. Ti dali najevo, že takové počínání odmítají tolerovat a psa majiteli odebrali.

„Na základě toho jsme fenku před malou chvilkou převzali do své péče,” informoval Petr Prokeš ze záchranné a odchytové služby pro zvířata. Audiovizuální záznam podle jeho slov obdrželi policisté, kteří spáchaný skutek prošetřují společně s Krajskou veterinární správou Karlovy Vary.

„Fenka z Jáchymova je tedy prozatím u nás. Z debility svého majitele si naštěstí hlavu příliš nedělá, je to veselá, hodná holka. Domov zatím nehledá, na to je příliš brzy,“ dodal Prokeš.

rsaRobert Sattler

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz