1. dubna 2014 21:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mladík skončil po napadení v nemocnici, o agresora v metru jen zavadil

Mladík byl napaden na eskalátorech v metru, agresora se při vstupu na schody jen lehce dotkl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladík byl napaden na eskalátorech v metru, agresora se při vstupu na schody jen lehce dotkl | foto: MAFRA

PRAHA Devatenáctiletého mladíka napadl na eskalátorech v metru čtyřiačtyřicetiletý muž, o něhož při předcházení mladík lehce zavadil. Na pohyblivých schodech ho následně kopal a mlátil pěstmi

Napadený skončil s tržnými ranami v obličeji a na rukou v nemocnici. O incidentu, k němuž došlo v pondělí krátce po 23. hodině ve stanici Můstek, informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Útočník se snažil uprchnout a přeskočil na eskalátory vedoucí vzhůru ze stanice. Ve vestibulu metra ho však doběhl kamarád zraněného, který ho s přispěním strážníků městské policie zadržel do příjezdu přivolaných policistů.

Agresor se mužům zákona bránil, ale nakonec přesto skončil na policejní služebně a byl obviněn z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Za to by mu v případě odsouzení hrozily až tři roky vězení. Když policisté prověřovali minulost obviněného, zjistili, že byl v minulosti devětkrát stíhán pro násilnou i majetkovou trestnou činnost, uvedl mluvčí.

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?