28. dubna 2018 14:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Motorkář se zákazem řízení se v Praze u Rozhlasu pokusil ujet a utéct policistovi na motocyklu

Motorkář se pokusil ujet policistovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motorkář se pokusil ujet policistovi. | foto: Policie ČR

PRAHA V Praze na Vinohradech poblíž budouvy Českého rozhlasu se snažil ujet a utéct motorkář policejnímu motorkáři. Daleko se ale utíkající řidič nedostal.

„V úterý 24. dubna si policista z oddělení řízení dopravy krajského ředitelství hl. m. Prahy všiml v rámci hlídkové činnosti motocyklu Kawasaki, který odbočoval do Vinohradské ulice v Praze 2. Rozhodl se ho zastavit a řidiče zkontrolovat. K tomuto účelu využil zvukového i světelného zařízení umístěného na služebním motocyklu, aby tak dal jasně najevo svůj úmysl. Ten navíc zdůraznil pohybem ruky a přesně motorkáři ukázal, kde má zastavit,“ napsali policisté v tiskové zprávě.

Motorkář na policistovo znamení nereagoval, ač to chvilkami vypadalo, že uposlechne pokynů a zastaví. Vyčkal chvíle, až se policista trochu vzdálí, přidal plyn a snažil se ujet odbočením do vedlejší ulice. „Když takto zmizel z dohledu, sesedl z motorky a chtěl odejít. Policista ho i přesto dostihl, muži tak nezbylo nic jiného než se dát na útěk. Po chvilce pronásledování byl však dostižen a za pomoci donucovacích prostředků hmatů a chvatů zadržen.“

Policisté pak zjistili, proč se  muž pokoušel utíkat: měl totiž vysloven zákaz řízení do konce května letošního roku.

Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní mu tak v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

givVojtěch Gibiš

Najdete na Lidovky.cz