21. března 2019 13:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Muž v Brně vytahoval peníze z kostelní kasičky magnetem a lepicí páskou. Bral mince i bankovky

Čtyřiapadesátiletý muž v brněnském kostele svatého Jakuba vytahoval z kasičky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtyřiapadesátiletý muž v brněnském kostele svatého Jakuba vytahoval z kasičky... | foto: Youtube/Týdeník Policie

Brno Čtyřiapadesátiletý muž v brněnském kostele svatého Jakuba vytahoval z kasičky dary věřících, bral mince i bankovky. Muže policie obvinila, za krádež mu hrozí až dva roky vězení, uvedl ve čtvrtek na policejním webu mluvčí David Chaloupka.

Zloděj mince z kasičky vytahoval magnetem připevněným na drátu. Když byly v kasičce bankovky, vyměnil magnet na drátu za lepicí pásku. „Nějakou dobu mu krádeže procházely. Když si zloděje všimli ostatní návštěvníci kostela, většinou jej vyhnali, ale krádeže policii neoznámili,“ uvedl Chaloupka.

Podle policie tak není zřejmé, jak dlouho muž kasičku vykrádal ani kolik peněz takto získal. Není vyloučeno, že kasičky vybíral i v jiných kostelech. „Zlom nastal v okamžiku, kdy zloděj fyzicky napadl ženu, která ho viděla při krádeži, a tak ho napomenula. O případ se začali zajímat kriminalisté, při prověřování okolností napadení pak zjistili agresorův pravý důvod návštěv kostela,“ uvedl Chaloupka.

Spolu s krádežemi se muž bude zpovídat i z napadení. V souvislosti s tímto případem policie upozorňuje, že je z důvodu bezpečnosti vhodnější při podobných situacích přivolat policisty, než se snažit věc řešit osobně. Při vyhrocení situace a ohrožení totiž v kostele nemusí být nikdo další, kdo by mohl přispěchat na pomoc.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.