25. února 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Od krvavé nehody řidiči ujeli, jedním z nich byl patrně i Polák. Policie je nyní hledá

Řidič černého Superbu si při předjíždění z nepozornosti nevšiml, že předjížděcí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řidič černého Superbu si při předjíždění z nepozornosti nevšiml, že předjížděcí... | foto: Policie ČR

PRAHA Ve středu došlo na Liberecku k vážné dopravní nehodě, která si vyžádala těžké zranění a odvoz do nemocnice. Škoda Combi při ní narazila do stromu a převrátila se. Řidiči černé Škody Superb a modrého Volkswagenu Polo ale porušili zákon, když z místa havárie ujeli. Policie nyní žádá veřejnost o pomoc.

Ve středu okolo půl třetí odpoledne došlo k vážné dopravní nehodě na přehledném úseku silnice II. třídy číslo 291 z Frýdlantu na obec Hajniště na Liberecku. Děsivá havárie vznikla kvůli nepozornosti jednoho z řidičů během předjíždění. Policisté mají díky dalšímu vozidlu z celé nehody videozáznam.

Na něm je vidět, jak se modrá Fabia Combi snaží ve vysoké rychlosti snaží předjet černý vůz Škoda Superb a před ním jedoucí modrý Volskwagen Polo. Řidič černého Superbu s patrně polskou poznávací značkou však zřejmě řítící se Fabii neviděl a pokusil se předjíždět ve stejnou chvíli, kdy ho míjela.

Nehoda na Liberecku, od které její účastníci ujeli.
Modrá Fabie skončila po havárii na střeše.

Policie žádá veřejnost

Žádáme svědky této dopravní nehody, zejména pak řidiče a osádku černé Škody Superb combi s polskou registrační značkou, stejně tak i řidiče či osádku modrého Volkswagenu Polo nezjištěné registrační značky, aby se policistům přihlásili ať již prostřednictvím bezplatné linky 158, tel. č. 974 466 573, případně aby se dostavili na služebnu Dopravního inspektorátu v Liberci či na kteroukoli součást

Veškeré takto získané informace mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění příčin a okolností vzniku nehodového děje, ale i ke zjištění totožnosti osob a svědků na místě události.

Řidič modrého vozu, aby se kolizi se Superbem vyhnul, strhl volant doleva a částí podvozku vyjel z vozovky. Tento manévr ho následně vinou smyku „vyhodil“ přes celou vozovku, kde na druhé straně narazil do stromu a převrátil se na střechu.

Zatímco posádka vozu, ve které se nacházela kamera, zastavila, řidiči modrého Volkswagenu a Superbu z místa nehody zmizeli. Modré Polo sice na chvíli zablikalo výstražnými světly a vypadalo to, že zastaví, ale nakonec ujelo. Řidiči obou vozů tak porušili zákon a nespokytli zraněnému pomoc.

Policie proto žádá svědky nehody  i posádky obou vozů, které z místa ujely, ale se přihlásili. Podle mluvčího policie Libereckého kraje Vojtěcha Robovského policisté nepředpokládají, že by byl řidič havarované Fabie v ohrožení života, přesto prý utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice v Liberci. V průběhu pondělka se policistům s podněty k této nehodě zatím nikdo neozval.

Lidovky.cz

ZPOVĚĎ MAMINEK: Jsem na rodičáku a nemám uklizeno
ZPOVĚĎ MAMINEK: Jsem na rodičáku a nemám uklizeno

Mohla bych sbírat hračky (a další věci), luxovat a vytírat 24/7 a stejně by to nebylo vidět. Starší dítě je velmi aktivní, vynalézavé a nezabavitelné, takže stačí chvilka nepozornosti a je počmáraná zeď, vysypané něco, rozlité, rozpatlané… uklízím, chvilka nepozornosti a něco jiného. Jdeme ven, přijdeme zpátky, ze psa opadá prach a bordel, věnuju se jednomu dítěti, druhé rozdělá bordel. Asi chápete, co myslím.

Najdete na Lidovky.cz