10. srpna 2017 8:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Opilý muž ujížděl policistům v doma vyrobeném malotraktoru. Jel si pro cigarety

Opilý řidič prchal v traktoru před policií. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opilý řidič prchal v traktoru před policií. | foto: Youtube/Týdeník Policie

Dva muži jeli v noci v malotraktoru na čerpací stanici koupit cigarety. Během cesty chtěla policejní hlídka neosvětlené vozidlo zkontrolovat. Opilý řidič traktoru začal ale ujíždět. Kuriózní honička skončila v poli.

Incident se stal 9. července v Pardubickém kraji. Dvěma mužům ve věku 26 a 29 let došly ve dvě hodiny ráno cigarety, proto se rozhodli v podomácku vyrobeném traktoru dojet na nejbližší čerpací stanici a zakoupit další, informuje Týdeník policie.

Během cesty na benzínku narazili na hlídkující policejní vozidlo. Policisté chtěli neosvětlené kuriózní vozidlo zkontrolovat. Na výzvy policistů však řidič traktoru nereagoval a začal ujíždět. Projel skrz čerpací stanici, následně sjel z vozovky a vydal se směrem do pole, kde oba muže ovšem traktor zradil.

Stal se neovladatelným, oba muži z něj ještě za jízdy vyskočili a dali se na útěk. Traktor se naštěstí po pár metrech zastavil aniž by způsobil další škody. Pro oba muže si do pole doběhla policejní hlídka.

Na místě policisté zjistili, že traktor nemá registrační značky ani pojištění pro provoz na pozemních komunikacích. Řidiči naměřila hlídka přes jedno promile alkoholu.

V minulých dnech si devětadvacetiletý řidič traktoru vyslechl podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se měl dopustit minulý měsíc. V případě prokázání viny hrozí řidiči za výše uvedený přečin zákaz činnosti, peněžitý trest a až jeden rok za mřížemi.

msz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz