Úterý 2. března 2021svátek má Anežka 0 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Rány pěstí, křik. Ochranka v Bille nepřiměřeně zasáhla proti nebezpečnému zloději

Nepřiměřená reakce ostrahy supermarketu Billa v pražské Libni vůči nebezpečnému... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nepřiměřená reakce ostrahy supermarketu Billa v pražské Libni vůči nebezpečnému... | foto: Facebook Dan FojtíkReprofoto

PRAHA Rány pěstí, kopance a úpěnlivý křik. Zákazníci supermarketu Billa v pražské Libni byli v neděli svědky velmi nevybíravého počínání ostrahy vůči jednomu z návštěvníků. Video zachycující incident se objevilo na sociálních sítích, kde vzbudilo vášně. Řetězec připouští, že ochranka jednala nepřiměřeně, zasahovala však prý proti nebezpečnému zloději, který již v minulosti útočil na personál nožem.

K události došlo na prodejně v Praze 8 v neděli 29. září půl hodiny před polednem. Jednoho ze zákazníků v té době pracovník ostrahy přistihl při krádeži. Při následném rozhovoru pak chycený zloděj silně uděřil ostrahu pěstí do obličeje.

To si zaměstnanec ochranky nenechal líbit a vzápětí – ještě s pomocí jednoho zaměstnance supermarketu – přistoupil ke zklidnění zloděje za pomoci hrubé síly. Dvojice mu vrátila rány pěstí a přidala i pár kopanců, jak zachycuje video z události, které na Facebooku zveřejnil uživatel Dan Fojtík. Ten se v tu chvíli nacházel v obchodě.

„Incidentu externího zaměstnance bezpečnostní agentury se zlodějem, jež již v červnu letošního roku na stejné prodejně napadl nožem jiného pracovníka bezpečnostní agentury a má bohaté kriminální zkušenosti, předcházelo ze strany ostrahy profesionální přistoupení k zákazníkovi, který byl přistižen při krádeži zboží,“ okomentovala záležitost pro Lidovky.cz Dana Bratánková, mluvčí společnosti Rewe Group ČR, pod níž řetězec Billa spadá.

Podle Bratánkové ovšem není pochyb o tom, že i přes uvedené skutečnosti si zaměstnanec externí ochranky počínal nepřiměřeně. Billa takové jednání považuje za neakceptovatelné, a tak po incidentu ukončila s bezpečnostní agenturou spolupráci.

„Na napadení pracovník agentury bohužel k našemu zjištění reagoval neadekvátně a zadrženého napadl namísto jeho zpacifikování a vyčkání do příjezdu Policie ČR, která byla ke krádeži přivolána,“ uvedla Dana Bratánková.

Firma podle jejích slov záležitost nadále řeší a případně z ní vyvolá patřičné důsledky. „Velice se omlouváme všem našim zákazníkům, kteří byli incidentu přítomni a chceme je ubezpečit, že jsme učinili patřičné kroky pro to, aby mohli na naší prodejně i nadále bezproblémově nakupovat své oblíbené zboží,“ dodala mluvčí.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!