4. října 2019 10:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Rány pěstí, křik. Ochranka v Bille nepřiměřeně zasáhla proti nebezpečnému zloději

Nepřiměřená reakce ostrahy supermarketu Billa v pražské Libni vůči nebezpečnému... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nepřiměřená reakce ostrahy supermarketu Billa v pražské Libni vůči nebezpečnému... | foto: Facebook Dan FojtíkReprofoto

PRAHA Rány pěstí, kopance a úpěnlivý křik. Zákazníci supermarketu Billa v pražské Libni byli v neděli svědky velmi nevybíravého počínání ostrahy vůči jednomu z návštěvníků. Video zachycující incident se objevilo na sociálních sítích, kde vzbudilo vášně. Řetězec připouští, že ochranka jednala nepřiměřeně, zasahovala však prý proti nebezpečnému zloději, který již v minulosti útočil na personál nožem.

K události došlo na prodejně v Praze 8 v neděli 29. září půl hodiny před polednem. Jednoho ze zákazníků v té době pracovník ostrahy přistihl při krádeži. Při následném rozhovoru pak chycený zloděj silně uděřil ostrahu pěstí do obličeje.

To si zaměstnanec ochranky nenechal líbit a vzápětí – ještě s pomocí jednoho zaměstnance supermarketu – přistoupil ke zklidnění zloděje za pomoci hrubé síly. Dvojice mu vrátila rány pěstí a přidala i pár kopanců, jak zachycuje video z události, které na Facebooku zveřejnil uživatel Dan Fojtík. Ten se v tu chvíli nacházel v obchodě.

04.října 2019 v 11:29, příspěvek archivován: 04.října 2019 v 13:20

VIDEO: Video Facebook Billa CZ 4. 10. 2019 11:29

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Dobrý den, rádi bychom se k incidentu v Libni vyjádřili i takto veřejně zde. Společnost BILLA po zhlédnutí zveřejněného postu zahájila v této věci okamžité šetření. Incidentu externího zaměstnance bezpečnostní agentury se zlodějem, jež již v červnu letošního roku na stejné prodejně napadl nožem jiného pracovníka bezpečnostní agentury a má bohaté kriminální zkušenosti, předcházelo ze strany ostrahy profesionální přistoupení k zákazníkovi, který byl přistižen při krádeži zboží.... Během rozhovoru se zadrženým byl pracovník ostrahy brutálně napaden pěstí do obličeje. Na napadení pak pracovník agentury bohužel k našemu zjištění reagoval neadekvátně a zadrženého napadl namísto jeho zpacifikování a vyčkání do příjezdu Policie ČR, která byla ke krádeži přivolána. Chtěli bychom ubezpečit všechny naše zákazníky, že toto jednání považuje společnost BILLA ČR za neakceptovatelné a na základě těchto skutečností rozvazuje s touto agenturou spolupráci.

„Incidentu externího zaměstnance bezpečnostní agentury se zlodějem, jež již v červnu letošního roku na stejné prodejně napadl nožem jiného pracovníka bezpečnostní agentury a má bohaté kriminální zkušenosti, předcházelo ze strany ostrahy profesionální přistoupení k zákazníkovi, který byl přistižen při krádeži zboží,“ okomentovala záležitost pro Lidovky.cz Dana Bratánková, mluvčí společnosti Rewe Group ČR, pod níž řetězec Billa spadá.

Podle Bratánkové ovšem není pochyb o tom, že i přes uvedené skutečnosti si zaměstnanec externí ochranky počínal nepřiměřeně. Billa takové jednání považuje za neakceptovatelné, a tak po incidentu ukončila s bezpečnostní agenturou spolupráci.

„Na napadení pracovník agentury bohužel k našemu zjištění reagoval neadekvátně a zadrženého napadl namísto jeho zpacifikování a vyčkání do příjezdu Policie ČR, která byla ke krádeži přivolána,“ uvedla Dana Bratánková.

Firma podle jejích slov záležitost nadále řeší a případně z ní vyvolá patřičné důsledky. „Velice se omlouváme všem našim zákazníkům, kteří byli incidentu přítomni a chceme je ubezpečit, že jsme učinili patřičné kroky pro to, aby mohli na naší prodejně i nadále bezproblémově nakupovat své oblíbené zboží,“ dodala mluvčí.

rsaRobert Sattler
Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!